Tańcograjka
"Ja i świat w dźwiękach", to spotkania muzyczne z dźwiękami: muzycznych instrumentów, naszych ciał, różnorakich przedmiotów, czy wytworów przyrody.
Gdzie?
Fundacja Sto Pociech
Freta 20/24a, 00-227 Warszawa
Kiedy?
8 maja 2019 od 12:30
Za ile?
120 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na krótki, bo miesięczny cykl, który będzie się odbywał w grupie stałej - ósemka dzieci plus opiekun. Będziemy się spotykali we środy, w miesiącu maj cztery razy: 8-go, 15-go, 22-go oraz 29-go.

"Ja i świat w dźwiękach", to spotkania muzyczne z dźwiękami: muzycznych instrumentów, naszych ciał, różnorakich przedmiotów, czy wytworów przyrody. Zatem będziemy słuchali, wydawali oraz naśladowali różne dźwięki, będziemy grali, śpiewali, poruszali się, bawili, czy tańczyli. Prócz utworów współczesnych, a także umuzykalniających zabaw, pojawiać się będą tańce i zabawy bardziej tradycyjne, pochodzące z: "czasów pradziadków i dziadków". To będzie wędrówka muzyczna, od swojego ciała, przez pory roku, naturę, otaczający nas wszystkich świat, ciszę oraz hałas.

Zajęcia są podzielone na 2 części liczące pół godziny. Rozpoczynamy je zabawą swobodną, której jednak towarzyszy instrument muzyczny. Bawimy się w bezpiecznej przestrzeni, która jest przystosowana do wieku Państwa pociech. W części drugiej natomiast odbywają się zabawy muzyczne, a w nich rodzice mogą uczestniczyć razem z dziećmi.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Wydarzenia poprowadzi: Katarzyna Szurman - muzyk, skrzypaczka i harmonista. Stworzyła ona kapelę, pod nazwą: Czarne Motyle, która gra muzykę taneczną międzywojenną. Kobieta prowadzi na co dzień zajęcia autorskie przeznaczone dla dzieci oraz rytmikę. Zajęcia te opierają się na zabawach, grach, wyliczankach i bajkach wychodzących z tradycji.

Na pierwsze zajęcia zapraszamy Was bardzo serdecznie już 8-go maja 2019 roku, do warszawskiej Fundacji Sto Pociech, znajdującej się przy ulicy Freta 20/24 a. Ich koszt wynosi 120 złotych. a zaczynają się o godzinie 12:30.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl