Tadeusz Chudy Kinky - wernisaż wystawy
Ból to pojęcie względne, jak podkreśla w broszurze towarzyszącej wystawie fotografii Tadeusza Chudego - Kinky'ego doktor Agata Loewe, psychoterapeutka.
Gdzie?
Miejsce przy Miejscu - filia Ośrodka Postaw Twórczych (Nadodrze)(nowa siedziba)
Pl. Strzelecki 14, 50-224 Wrocław
Kiedy?
14 lutego 2018 od 19:00
Organizator
Miejsce przy Miejscu OPT

Walentynki to doskonała okazja do tego, by porozmawiać o miłości. W imieniu organizatora, Ośrodka Postaw Twórczych Miejsce przy Miejscu, zapraszamy serdecznie 14 lutego na wernisaż wystawy, który odbędzie się w galerii przy Placu Strzeleckim 14 we Wrocławiu o godzinie 19:00. Święto Zakochanych to dzień otwierający wystawę prac Tadeusza Chudego Kinky'ego w galerii fotograficznej. Serdecznie zapraszamy.

Ból to pojęcie względne, jak podkreśla w broszurze towarzyszącej wystawie fotografii Tadeusza Chudego - Kinky'ego doktor Agata Loewe, psychoterapeutka. I nie formułuje tu ostrzeżenia przed czystym bólem, lecz raczej przed skłonnością do lekkiego interpretowania behawioralnych relacji, które charakteryzują ludzi oraz nakazują postrzegać innych przez pryzmat osobistych lęków. Może się okazać, że zdjęcia Chudego będą czytane okiem pożądliwym. Pamiętać jednak należy, że spojrzenie to motywowane jest wyjątkowym strachem. Przede wszystkim na uwadze mamy dobro ludzi prezentowanych na zdjęciach. Wiadomo, iż lęk o drugiego człowiek jest lękiem szlachetnym, a w konfrontacji zawstydzenie - szlachetność, lęk staje się naszą ostoją i tarczą...

Wystawa fotograficzna prezentowana w galerii we Wrocławiu, Miejsce przy Miejscu stanowi fotograficzny debiut artysty Tadeusza Chudego. Kinky komentując debiut opowiada, że w trakcie realizacji projektu, w warstwie fotograficznej zastosował język charakterystyczny dla dokumentu oraz reportażu. W materiałach video oraz filmie pragnął sprawić, by narracja nie przesunęła się na plan pierwszy.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Wystawa Tadeusza Chudego to przede wszystkim opowieść o samym autorze przetykana wątkami napotkanych osób. Najistotniejsze wydaje się zagadnienie związane z postrzeganiem drugiego człowieka, wyczucie estetyki oraz wykreowanie specyficzne atmosfery. Wszystkie te składniki mają wpływ na odbiór tematu. Osoby prezentowane na zdjęciach artysty to zwyczajni ludzie. Nie mają nic wspólnego z figurami operowymi oraz przesadnie dramatycznymi pseudoaktorami z tanich filmów z pogranicza pornografii. Bohater z fotografii Chudego to everyman ubrany w lateksową maskę i obcisły strój, przykuty do starego, żebrowanego kaloryfera takiego, który bez trudu odnajdziemy w naszych domach. Banał sytuacyjny, proza przestrzeni, zwykłość ciała, błysk lateksu stanowią o mocy fotografii artysty. Łukasz Rusznica, reprezentujący Miejsce przy Miejscu, zwraca uwagę na to, iż to niebywale trudna sztuka, która nakazuje przejść do poziomu, na którym nie fetyszyzuje się fetyszysty, ale dostrzega się w nim zwyczajnego, samotnego człowieka.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl