Szatan na Kabatach Koncert Arka Jakubika

Szatan na Kabatach Koncert Arka Jakubika
Arek Jakubik to artysta niepokorny, stale poszukujący. Nie zważa na aktualną modę i trendy.
Gdzie?
Klub Środowisk Twórczych Spatif
Bohaterów Monte Cassino 52/54, 81-759 Sopot
Kiedy?
10 maja 2018 od 21:00
Za ile?
40 zł

Świeżutka solowa płyta Arka Jakubika to efekt najnowszego projektu artysty zatytułowanego "Szatan na Kabatach". Premiera albumu nastąpiła 20 kwietnia 2018 roku. To oryginalna propozycja, jakiej na rynku w Polsce ze świecą można szukać. Arek Jakubik to artysta niepokorny, stale poszukujący. Nie zważa na aktualną modę i trendy. Przyzwyczaił publiczność do tego, że zawsze robi swoje. Ekstrawagancki koncept na stworzenie solowego albumu wkracza w przestrzeń, która do tej pory była terenem nieodkrytym dla polskiej kultury. Album bez wątpienia jest niezwykle ambitny, momentami zaskakująco przebojowy. Ma wyraźnie określoną grupę odbiorczą: słuchacze wyrobieni, których nie zbulwersuje, lecz zachwyci eklektyzm dzieła oscylującego od cyber punk, przez techno, elektro-pop i post new wave.

Jakubik poprzez solową płytę zdecydowanie odcina się od swojej formacji Dr Misio. Artysta poszukuje innych środków wyrazu. Miłośnicy jego twórczości mogą się poczuć bardzo zaskoczeni, przecież to dopiero upłynęło dwanaście miesięcy od premiery ostatniego albumu zatytułowanego "Zmartwychwstaniemy". Przy płycie "Szatan na Kabatach" Arek Jakubik wyraźnie nawiązuje do swoich idoli i fascynacji muzycznych z lat osiemdziesiątych. Są to Krafwerk, Joy Division, Bauhaus oraz Cabaret Voltaire. Współtwórca albumu to Kuba Galiński, znany muzyczny producent pracujący dla wielu popularnych artystów. Wśród nich odnajdziemy: Anię Dąbrowską, Anię Rusowicz,Piotra Roguckiego, Janusza Panasewicza, Hey, Jamal, Wilki oraz oczywiście Dr Misio. Galiński wśród inspiracji do pracy nad płytą "Szatan na Kabatach" wskazuje na: Ariel Pink, Moon Duo, Sleaford Mods oraz The Smiths.

Arek Jakubik serwuje publiczności inteligentne, gorzkie, sarkastyczne i ironiczne teksty piosenek. Tematy oscylują, jak zawsze, wokół tematu miłości, samotności, śmierci i przeplatają się z trafnymi obserwacjami współczesnej rzeczywistości. Ta płyta jest nieco bardziej intymna. Obok tekstów Krzysztofa Vargi oraz Marcina Świetlickiego to właśnie Arek Jakubik jest głównym autorem warstwy tekstowej. Płyta iskrzy różnymi odcieniami i barwami, mieni się dźwiękami i pomysłami, koi nastrojami. Słuchacz nie odnajdzie tu dwóch takich samych piosenek. Kawałki są czasem zaczerpnięte z odmiennych biegunów artystycznych, oddalonych od siebie o milion lat świetlnych. Spotkanie z płytą Jakubiaka to zgoda na niezwykłą podróż - ciekawą, mądrą, odważną.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Płyta jest warta posłuchania! Jakubik twierdzi, że album powstał z serca i nagrany została dla fanów, kumpli i osób, które postrzegają świat podobnie jak i on. Przede wszystkim nagrał ją sam dla siebie. Dołączycie do zacnego grona słuchających i patrzących nieco bardziej wnikliwie? Zachęcamy do wysłuchania "Szatana na Kabatach"!

Projekt solowy Jakubika ruszył już w marcu w trasę koncertową. Podczas koncertów na scenie obok Arka Jakubika ujrzeć można Galińskiego i Olafa Deriglasoffa. Warto ich zobaczyć wspólnie na scenie!

Serdecznie zapraszamy! Klub Środowisk Twórczych Spatif w Sopocie. Scena przy Bohaterów Monte Cassino 52/54. Koncert zaplanowano na 10 maja, rozpoczyna się o godzinie 21:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl