Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Święto Zmarłych - koncert

Święto Zmarłych - koncert
 
Klawisze, grzechotki, blachy, dwie gitary, dwa bębny oraz bardzo dużo dymu mieszającego się z zapachem mirry w powietrzu.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?3 listopada 2017 od 21:00
za ile?20 zł

Święto Zmarłych w dość frywolny sposób odwołuje się do starego misterium dziadów, i traktuje go niczym punkt wyjścia dla działań artystyczno-dźwiękowych. Muzyka formacji bierze się z przekory oraz trupiego wręcz jadu i obfituje w dość dynamiczne odniesienia do dźwięków psychodelicznych, folkowych, bluesowych czy też samej elektroniki.

W dźwiękach formacji słychać nawiązania do grup: Velvet Underground, The Kills oraz projektów autorstwa Alana Vegi. Klawisze, grzechotki, blachy, dwie gitary, dwa bębny oraz bardzo dużo dymu mieszającego się z zapachem mirry w powietrzu. Wszystko to składa się na transowy, psychodeliczny spektakl.

Grupa ma za sobą mnóstwo koncertów (między innymi w NRD, Końcu Świata, Kulturhauzie, Eufemii, Domku Grabarza, Lasie, Mózgu Bdg, Mózgu WWa, Chłodnej 25, Norze nicponi, Rzeczy Jasnej, MOK-u w Olsztynie). Warto wspomnieć o dwóch mini trasach z grupą Shivers and Shakes, a także występie podczas gdańskiego Fląder Feście.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Formacja Święto Zmarłych cieszy się dobrą opinią wśród krytyków muzycznych oraz publiczności. Portal muzyczny We Are From Poland oceniając kapelę zwraca uwagę na to, iż Święto Zmarłych oscyluje w okolicach mrocznego, szamańskiego slow-core’a. Wyraźnie można wyczuć wpływy psychodelicznych i bluesowych nut. Pomimo tego, iż muzycy reprezentujący formację nie szczególnie się spieszą i bardzo starannie rozwijają kolejne takty, to każda minuta utworu jest precyzyjnie zaplanowana. Święto Zmarłych to formacja, która reprezentuje intrygujące podziemie muzyczne Torunia.

Krytycy opisujący twórczość kapeli zwracają uwagę na pojedyncze drgania strun, które są pozbawione znamion przypadkowości. Zaskakują okazjonalne eksplozje hałaśliwych dźwięków oraz monotonna melorecytacja i post -rockowe przywoływania wysokich tonów gitar, destrukcja shoegaze’owa oraz gwałtowne zamiany przypominające zwrot ku psychodelicznym garażowym dźwiękom oraz klimatom techno. Pomysłów aranżacyjnych nie powstydziłby się nawet sam White Hills.

Serdecznie zapraszamy poszukiwaczy mocnych, muzycznych wrażeń do Teatru Boto w Sopocie, gdzie 3 listopada o godzinie 21:00 rozpocznie się koncert formacji Święto Zmarłych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl