Świetliki "Idzie nowe" Premiery nowych utworów - koncert

Świetliki "Idzie nowe" Premiery nowych utworów - koncert
Należy od razu tutaj zaznaczyć, iż Świetliki są wymagającym zespołem. Wymagają od publiki interakcji, zachowań niekonwencjonalnych, a także dialogu.
Gdzie?
Klub Żak
Aleja Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk
Kiedy?
25 stycznia 2020 od 20:00
Za ile?
50 zł

Kolekcjonerskie preludium do przyszłego albumu w formie CD wydawnictwa dla każdego z uczestników naszego koncertu. W roku 2018, w styczniu, zaraz po występie Świetlików Romanowski pisał: Jak brzmią Świetliki po 25-ciu latach przerywanej często działalności oraz po wydaniu jeszcze 5 innych albumów? Czy mroczny czar zespołu nadał działa? Nie jedynie na obecnych pięćdziesięciolatków, tylko na słuchaczy młodszych o pokolenie? Sądząc po wypełnionej po same brzegi Sali Suwnicowej w Klubie Żak, a także po dość sporym rozrzucie wiekowym publiki, twórczość grupy krakowskiej w dalszym ciągu fascynuje wielu.

Jest to po części fascynacja osobą Świetlickiego, w jakiego były wpatrzone wszystkie niemalże oczy nawet, wtedy kiedy wymykał się raz za razem sprzed mikrofonu oraz siadywał w głębi sceny, pijąc wino oraz racząc się następnym papierosem. Wydawało się w ogóle, że właśnie tam siedząc na swym krzesełku, ukrywający się za pozostałymi członkami zespołu, w ich cieniu, najlepiej się czuł. To tam zdejmował swe ciemne okulary, był tam luźniejszy, śmiał się z żartobliwo-metafizycznej pogawędki samego Dyducha z publiką. Wychodził z tego cienia przygarbiony, głowę trzymając na wysokości barków, zaś twarz znów za ciemnymi okularami i sprawiał wrażenie, jak gdyby światła reflektorów nie stawały się dla niego być wymarzonym miejscem.

Należy od razu tutaj zaznaczyć, iż Świetliki są wymagającym zespołem. Wymagają od publiki interakcji, zachowań niekonwencjonalnych, a także dialogu. Nie są typowym bandem rockowym, a w swoim składzie posiadają takie wybitne osobowości, jak Dyduch oraz Świetliki, nie zadowalają się zwyczajowymi oklaskami, czy machaniem głowami do rytmu kolejnych utworów. Pragną czegoś więcej, chociaż nie wiadomo czego konkretnie. Czy publika gdańska sprostała tym wymaganiom? Sygnały płynące ze sceny były tutaj dość sprzeczne. Świetlicki z jednej strony stwierdził, iż skazani są na zawsze już na publikę, która stoi tylko i patrzy na wszystko, zaś sam Dyduch mówił o płynącej od słuchaczy jedno-wymiarowości, z drugiej jednak strony również Dyduch dziękował uczestnikom na zakończenie za ich uważność, jaka nie jest regułą w trakcie świetlikowych koncertów.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Co może wydarzyć się 25-go stycznia roku 2020, w gdańskim Klubie Żak, w Sali Suwnicowej, znajdującej się przy Alei Grunwaldzkiej 195/197? Wiemy, iż Świetliki przedstawią Państwu nowe piosenki. Wiemy także, że każdy z tu obecnych otrzyma specjalne wydanie CD. Zaczynamy o godzinie 20:00, zaś bilety wstępu kosztują 50 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl