Strojnowy "Wolność Serc Tour" - koncert
W roku 2015 drogi artysty splotły się z Grzegorzem Rytką oraz Michałem Mareckim (producentami), postanowili razem stworzyć formację "Strojnowy".
Gdzie?
Bunkier Club
Olejarna 3, 80-843 Gdańsk
Kiedy?
17 stycznia 2019 od 20:00

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który ma na celu promować nowy album formacji Strojnowy. Informacje o biletach pojawią się wkrótce. Wydarzenie odbędzie się już 17-go stycznia 2019 roku, w gdańskim Klubie Bunkier, znajdującym się przy ulicy Olejarnej 3. Zaczynamy o godzinie 20:00.

Piotr "Struna" Strojnowski przyszedł na świat 1-go lutego 1958 roku, w stolicy. Natomiast w roku 1982 założył grupę DAAB razem z Dariuszem Gierszewskim i Arturem Miłoszewskim, został jego wokalistą, a także liderem. Poza tym wymyślił hasło, brzmiące: "Muzyka Serc", towarzyszące temu zespołowi po dziś dzień. Piotrek pisał również wszystkie teksty do pierwszego albumu formacji. Współautor oraz autor tekstów kultowych już hitów, jak między innymi: "W moim ogrodzie", "Zakamarki moich dusz", "Fala ludzkich serc", "Serce jak ogień" itp. Natomiast w roku 1985 w czasie tournee po kontynencie europejskiej, pod uwagę biorąc atmosferę w grupie artysta podjął decyzję, że odchodzi z zespołu. Zaś przed ostatnim występem, który odbywał się w mieście Amsterdam, poinformował członków grupy o swej decyzji, był to zatem jego ostatni koncert razem z DAAB.

Przez trzydzieści lat Piotr "Struna" Strojnowski nie zajmował się bezpośrednio muzyką. W charakterze Gościa pojawił się, kilka razy, jednak oddał się w pełni pracy złotnika. Później, kiedy udało mu się wyjść z własnych zawirowań, stał się terapeutą uzależnień, którą to pracę wykonuje po dziś dzień i ma swoje sukcesy. Okres ten nie był jednak całkiem bierny pod względem artystycznym. Piotr przez cały ten czas pisał teksty oraz komponował muzykę.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

W roku 2015 drogi artysty splotły się z Grzegorzem Rytką oraz Michałem Mareckim (producentami), postanowili razem stworzyć formację "Strojnowy". Od tamtego czasu zaczęli oni pracować nad albumem, pod tytułem: "Wolność Serc", która bazuje na tekstach Piotra oraz ich wspólnych kompozycjach. Do grupy równolegle dołączyli muzycy, mający udział w tworzeniu sceny reggae w Polsce. Muzyczna bezpretensjonalność i teksty Piotra wypełniają sporą pustkę w liryce muzyki polskiej, w której niestety niewiele słychać komentarzy do współczesnych czasów. Również śpiewa on o miłości, ale w sposób wyrafinowany niżeli standardowy poziom piosenki polskiej prezentuje.Na ich set listę koncertową złożone są nowe piosenki formacji uzupełnione utworami artysty z dawnych czasów.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl