STARY OLSA + Dola - Zespół Pieśni bez Tańca

STARY OLSA + Dola - Zespół Pieśni bez Tańca
Muzyka formacji do życia powołuje i przywraca brzmienia licznych zapomnianych muzycznych instrumentów, jak miedzy innymi: gęśle, żalejki, lirę korbową, dudy, czy też lutnię.
Gdzie?
Klub Strefa
Św. Tomasza 31, 31-051 Kraków
Kiedy?
27 czerwca 2019 od 19:30
Za ile?
30 zł

STARY OLSA jest grupą pochodzącą z Białorusi, która bardzo odważnie sięga po średniowieczną tradycję. Zespół powstał w roku 1999. W repertuarze formacji znajdują się mocno związane z historią i kulturą Wielkiego Księstwa Litewskiego wpływy. Zatem repertuar obejmuje: pieśni wojenne, białoruską balladę ludową, tańce narodowe i dzieła kompozytorów renesansu, ale na koncertach zespołu usłyszą Państwo nie tylko utwory tradycyjne. Muzyka formacji do życia powołuje i przywraca brzmienia licznych zapomnianych muzycznych instrumentów, jak miedzy innymi: gęśle, żalejki, lirę korbową, dudy, czy też lutnię.

Mają na swym koncie czternaście wydanych płyt. Grupę można usłyszeć, na przykład na festiwalach średniowiecznej kultury, czy na festiwalach folklorystycznych oraz muzycznych wydarzeniach wschodniej, a także zachodniej Europy, jak również Stanów Zjednoczonych.

DOLA, czyli Zespół Pieśni bez Tańca jest grupą żeńską, która wykonuje pieśni słowiańskie tradycyjne, a głównie obrzędowe. Zespół skupia się przede wszystkim na ich symbolicznej, mitologicznej, czasami nawet magicznej treści, szukając wspólnych motywów dla przeróżnych części Słowiańszczyzny. Występy formacji posiadają walor edukacyjny, ponieważ można posłuchać na nich jak kiedyś się śpiewało, ale również dowiedzieć troszkę na temat dotyczący historii pieśni oraz tradycjach związanych z nimi. Kobiety wykonują pieśni z Ukrainy, Polski oraz Białorusi, ale nie wahają się również zajrzeć w inne tereny Słowiańszczyzny, kiedy jakiś trop zaprowadzi je do nich.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 27-go czerwca 2019 roku, do krakowskiego Klubu Strefa, znajdującego się przy ulicy Świętego Tomasza 31. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:30, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl