Stanisława Celińska „Malinowa…”- koncert
"Malinowa...", jest nową studyjną płytą artystki, wyczekiwaną przez jej wielbicieli po sukcesie "Atramentowej", która to pokryła się podwójną Platyną
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
30 listopada 2018 od 19:00
Za ile?
30 zł

Wraz z kołobrzeskim Regionalnym Centrum Kultury imienia Zbigniewa Herberta, mamy przyjemność zaprosić Państwa na koncert wspaniałej Stanisławy Celińskiej wraz z zespołem, któremu kierowniczy Maciej Muraszko.

Chcemy Państwa zachęcić do tego, by wieczór andrzejkowy rozpocząć z Regionalnym Centrum Kultury, gdzie wieczór uświetni wam wspaniała polska aktorka teatralna, filmowa oraz telewizyjna, charakteryzująca się wszechstronnością, wielkimi talentami w tym również wokalnym. Mowa oczywiście o Stanisławie Celińskiej, która wystąpi dla Państwa wraz z zespołem, któremu kierowniczy Maciej Muraszko.

Celińska zaprezentuje Państwu swój najnowszy krążek, który swą premierę miał 25 maja 2018 roku. "Malinowa...", jest nową studyjną płytą artystki, wyczekiwaną przez jej wielbicieli po sukcesie "Atramentowej", która to pokryła się podwójną Platyną, inspirowanej spotkaniami oraz niekończącymi się rozmowami z wiernymi fanami. Stanisława Celińska jest docenianą pieśniarką, doskonałą, potrafiącą przyciągnąć grono słuchaczy, a każdy jej koncert wprowadza nastrój iście kameralny.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Jeżeli chodzi o teksty, większa część materiału jest jej autorstwa, trzy utwory napisała Dorota Czupkiewicz. Odpowiedzialnym zarówno za muzykę, produkcję jak i aranżację jest Maciej Muraszko, podobnie było również w przypadku poprzednich albumów. Jednakże w tym przypadku Muraszko dodał dodatkowych brzmień. Bez wątpienia niespodzianką dla słuchaczy, będzie utwór pod tytułem "Ja-tu, Ty-tam", który Celińska śpiewa wraz z Piotrem Fronczewskim, gościnnie występuje również akordeonista Marcin Wyrostek.

Celińska warszawską Akademię Teatralną ukończyła w roku 1969, jej opiekunką była Ryszarda Hanin. Wiele lat Celińska współpracowała praktycznie z teatrami z Warszawy, takimi jak: Teatr Współczesny, Teatr Nowy, Na Woli, Teatr Dramatyczny, Ateneum, Studio oraz z Teatrem Kwadrat.

Jeżeli chodzi o film, swój debiut miała grając u boku aktora Daniela Olbrychskiego w filmie pod tytułem "Krajobraz po bitwie", reżyserstwa Andrzeja Wajdy. Dzięki roli Żydówki Niny, młodej dziewczyny, którą grała, dziewczyny której wojna zabrała całą rodzinę, miała ogromną szansę zdobyć aktorską nagrodę na MFF w Cannes. W latach 70-tych, Celińska była niekwestionowaną pięknością oraz największą gwiazdą kina polskiego. W 1994 roku Celińska zdobyła nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę tragikomiczną Izy Gęsiareczki w filmie pod tytułem "Spis cudzołożnic", reżyserstwa Jerzego Stuhra. Rola w filmie Juliusza Machulskiego pod tytułem "Pieniądze to nie wszystko", przyniosła jej Statuetkę Orła, a także nagrodę w Szanghaju na FF. Artystka jest znana także szerszej publiczności ze wspaniałych teatralnych ról. Występowała u takich znakomitości jak Erwin Axer oraz Krzysztof Warlikowski. Warto również wspomnieć o jednej z jej najważniejszych kreacji scenicznych do których należało odegranie roli w monodramie reżyserowanym przez Bohdana Cybulskiego, na podstawie "Księgo Hioba", pod tytułem "De Profundis", za co w 1984 roku uhonorowaną ją nagrodą Ministra Kultury i Sztuki za szlachetny sposób interpretacji poezji w poetyckiej formie.

Dwa lata później Stanisława Celińska, uhonorowana została odznaczeniem "Srebrny Krzyż Zasługi". Rok 1995 przyniósł jej nagrodę "Prometeusza", rok 2001- nagroda "Wielki Splendor" Teatru Polskiego Radia, przyznawana za radiowe kreacje. Już rok później dostała kolejną nagrodę, tym razem nagrodzona została za odegraną rolę w filmie "Oczyszczeni", wyreżyserowanym przez Krzysztofa Warlikowskiego. Była to nagroda imienia Aleksandra Zelwerowicza. Stanisława Celińska za swoją wybitną komediową twórczość, doceniona została podczas VIII edycji gdańskiego Festiwalu Dobrego Humoru, gdzie otrzymała statuetkę "Melonik" w roku 2007.

Jej najnowszym przedsięwzięciem artystycznym, jest bez wątpienia doskonała rola pieśniarki, dzięki której otrzymała wiele nagród i odznaczeń, tak jak w przypadku "Atramentowej", która pokryła się podwójną platyną czy złoty krążek pod tytułem "Suplement". Godne przypomnienia są również kolędy pod tytułem "Świątecznie" za które dostała nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej a także Złoty Mikrofon. Takie odznaczenie miało miejsce pierwszy raz, biorąc pod lupę całą festiwalową historię.

Jej najnowszy album zatytułowany "Malinowa", ukazał się wiosną 2018 roku, w większości są to autorskie teksty, kompozytorem muzyki do nich jest Maciej Muraszko.

Zapraszamy już 30 listopada 2018 roku o godzinie 19.00 do Kołobrzegu!

Cena biletu: 30 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl