Stan Borys z Grupą "Imię Jego 44" koncert
Koncert Stana Borysa to okazja do wysłuchania takich przebojów jak "Spacer dziką plażą", "Anna", "Wiatr od Klimczoka", "Jaskółka uwięziona", "Zmęczony burz szaleństwem", "Niczyj".
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
29 listopada 2018 od 19:00
Za ile?
30 zł

Serdecznie zapraszamy do kołobrzeskiego Regionalnego Centrum Kultury, gdzie w ostatnich dniach listopada odbędą się ciekawe inicjatywy artystyczne. Na scenie przy ulicy Solnej 1 w Kołobrzegu, 29 listopada pojawi się Stan Borys, a dzień później wysłuchać będzie można koncertu Stanisławy Celińskiej, która zaprezentuje publiczności piosenki z najnowszego albumu „Malinowa...”.

Koncert Stana Borysa to okazja do wysłuchania takich przebojów jak "Spacer dziką plażą", "Anna", "Wiatr od Klimczoka", "Jaskółka uwięziona", "Zmęczony burz szaleństwem", "Niczyj". Artysta zaprezentuje także utwory z nowego albumu "Ikona". Muzyk pojawi się w Kołobrzegu w towarzystwie grupy „IMIĘ JEGO 44”. Artyści nawiązali współpracę, między innymi przy dwóch świetnych koncertach we wrześniu w 2016 roku. Pierwszy z nich był jubileuszowym koncertem i nosił tytuł: Urodziny 75/55. Koncert odbył się w sali Witolda Lutosławskiego, na scenie Polskiego Radia. Wydarzenie zostało nagrane i było transmitowane przez polską rozgłośnię Radio dla Ciebie oraz Telewizję Polską.

Drugi wspólny koncert zorganizowany został w Rzeszowskiej Filharmonii. Stan Borys to laureat wielu międzynarodowych festiwali piosenek. Występował na francuskich, belgijskich, irlandzkich scenach. Pochwalić się może występami w Wenezueli oraz w Grecji, gdzie podczas V. Olimpiady Piosenki przyznano mu laur i tytuł najlepszego wykonawcy spośród przedstawicieli czterdziestu krajów. W roku 1975 opuścił Polskę i udał się do USA. Śpiewaniu towarzyszyła nieustannie troska o propagowanie języka polskiego tak na scenie, jak również podczas autorskiego programu radiowego w Chicago Radio. W chicagowskim Uniwersytecie Illinois wyreżyserował spektakl dedykowany Norwidowi, napisany według dramatów Tymoteusza Karpowicza. Stan Borys jest także autorem przedstawienia, "Piszę pamiętnik artysty hańba, temu, kto o tym źle myśli", do którego powstała również płyta.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Wspólnie z wieloma znanymi, amerykańskimi muzykami związanymi z Chicago nagrał album zatytułowany "Niczyj", gdzie wykorzystał poezje Juliana Tuwima, Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana oraz Norwida, a także wielu innych poetów. Stan Borys wrócił do Polski czternaście lat temu i od tego czasu nieustannie koncertuje, zwykle z formacją muzyczną, którą nazwał "Imię Jego 44". Osiem lat temu ukazał się film dokumentalny prezentujący i omawiający filozofię życiową artysty oraz tłumaczący definicję dążenia ku wolności. Film nosił tytuł "Wolność jak płomień" i wyreżyserowany został przez Iwonę Sadowską. Film podczas "Cinema Films of Hollywood" festiwalu w Los Angeles zyskał drugie miejsce w kategorii Award of Merit oraz drugie miejsce w kategorii International FameWalk Film Festiwal.

Artysta został uhonorowany srebrnym i złotym medalem Gloria Artis, który przyznano mu za całokształt pracy. Artysta pochwalić się może także zaszczytnym wyróżnieniem przyznanym przez Prezydenta RP "Złoty Krzyż Zasługi". Muzyk znalazł się w gronie uhonorowanych przez Polskie Radio "Złotym Mikrofonem". Osiągnięcia w dziedzinie sztuki i kultury przypieczętowała Perła Kultury oraz przyznany 11 listopada w 2017 roku podczas szczególnego dnia - Święta Niepodległości, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, który otrzymał z rąk Prezydenta RP.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl