St. Nicholas – monodram Szymona Kuśmidera

St. Nicholas – monodram Szymona Kuśmidera
Kiedy był małym chłopcem podobno bał się ciemności oraz tego co w ciemności potrafiło się ukryć. Możliwe, że myślał, iż ukrywały się w niej same wampiry.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
12 sierpnia 2018 od 19:00 do 20:00
Za ile?
40 zł
Organizator
Fundacja Teatru BOTO

Kiedy był małym chłopcem podobno bał się ciemności oraz tego co w ciemności potrafiło się ukryć. Możliwe, że myślał, iż ukrywały się w niej same wampiry. Wiedział o nich tyle, ile wiedział każdy z nas. Zatem były to wierutne bzdury, które wyczytywali z książek, albo zasłyszeli z różnych opowieści. Niestety nie miały one nic wspólnego z prawdą. Ponieważ rzeczywistość była bardziej zwyczajna od owych opowiastek. Była ona faktyczna.

Krytyk teatralny przechodzący kryzys wieku średniego, standardowo zakochuje się w pięknej aktorce. Goniąc za tą miłością bardzo niespodziewanie spotyka pewne stwory, jak nie trudno się domyślić są to wyżej wspomniane wampiry. Czego mężczyzna nauczy się od nich? Czy zapragnie uwolnić się od nich? Być może jednak to wszystko jest nieprawdą?

Sztuka, którą napisał McPherson, nosząca tytuł: „St. Nicholas” jest niezwykłą opowieścią o poszukiwaniu sensu, o pożądaniu oraz o pojednaniu ze sobą samym. Wybitny aktor oraz jego widzowie, gra oraz realność. Gdzie granice zacierają się w ciemnościach. W ciemności, gdzie potrafi przyczaić się to, czego boimy się najbardziej. Ale właściwie czego?

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Dwadzieścia już lat od premiery, która miała miejsce w Bush Theatre, w Londynie mamy niezmierną przyjemność zaprezentować Wam: „St. Nicholas” wykonywany właśnie przez Szymona Kuśmidera. Przedstawienie wieńczy dwudziesto-pięcio lecie artystycznej pracy tego aktora.

Conor McPherson i „St. Nicholas”, w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak, zaś w obsadzie zobaczą Państwo: Szymona Kuśmidera. Weronika Kuśmider zajęła się reżyserią. Spektakl trwa sześćdziesiąt minut. Ze względów na specyfikę sceny wszyscy, którzy na przedstawienie się spóźnią nie zostaną wpuszczeni.

Zatem zapraszamy Was bardzo serdecznie już 12-go sierpnia 2018 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Zaczynamy o godzinie 19:00 do 20:00, a bilety wstępu rokoszują 40 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl