Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem // Via Carpatia

Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem // Via Carpatia
Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na spotkanie warszawskie z Ziemowitem Szczerkiem (Pardon, To Tu!), podczas którego autor opowie Wam o procesie powstawania swej najnowszej książki "Via Carpatia".
Gdzie?
Pardon, To Tu
Al. Armii Ludowej 14, 00-637 Warszawa
Kiedy?
13 listopada 2019 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Pardon, To Tu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na spotkanie warszawskie z Ziemowitem Szczerkiem (Pardon, To Tu!), podczas którego autor opowie Wam o procesie powstawania swej najnowszej książki, pod tytułem: "Via Carpatia". Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim". To spotkanie poprowadzi sam Jakub Majmurek. prosimy o wcześniejsza rezerwację, ponieważ liczba miejsc, zwłaszcza siedzących jest mocno ograniczona.

Może byłoby lepiej, jakby wszystko to było tylko powieścią. Lub lepiej jeszcze - bajką traktującą o despocie, który rządzi małym krajem, niegdyś wielkim. Jednak to wszystko jest naprawdę. Kraj taki istnieje. Wszystko w nim natomiast dzieje się naprawę.

Ziemowit Szczerek wędrujący po kontynencie europejskim, konkretnie po części Środkowo-Wschodnie w przeddzień setnej rocznicy powstałego w Trianon traktatu oraz przygląda się Węgrom, którzy są owładnięci obsesją ich minionej wielkości. Bohater zagląda przez płot w pewnym domu w Felcsút, poza tym plącze się on po zapyziałych zaułkach budapeszteńskich, pija z chłopakami pod Klużem, jeździ zygzakiem wzdłuż granicy słowacko-węgierskiej, snuje się po bardzo podziurawionych drogach Zakarpacia, a także poszukuje śladów dawnego imperium (okolice Miercurea Ciuc). Zapisuje on to co widzi, co powiedzieli mu ludzie i co udało się podsłuchać.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Przy okazji ciągle w drogę wchodzi artyście jego własne ojczyzna, cały czas spotyka rodaków na swojej drodze. Nie ma w sumie nic dziwnego w takiej sytuacji.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 13-go listopada 2019 roku, do warszawskiego Pardon, To Tu, znajdującego się przy Alei Armii Ludowej 14. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl