Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Spotkanie z Wojsławem Brydakiem "Za siódmym jeziorem. Kaszuby"

Spotkanie z Wojsławem Brydakiem "Za siódmym jeziorem. Kaszuby"
Autor zaprezentuje obrazem i słowem Kaszubszczyznę, taką po trosze zatrzymaną w czasie.
Gdzie?
Biblioteka Manhattan
Aleja Grunwaldzka 82, 80-001 Gdańsk
Kiedy?
20 stycznia 2017 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Biblioteka Manhattan

Biblioteka Manhattan w Gdańsku zaprasza na spotkanie autorskie z Wojsławem Brydakiem, podczas którego artysta promować będzie album "Za siódmym jeziorem. Kaszuby". Spotkanie zaplanowano na 20 stycznia. Rozpocznie się o godzinie 18:00 w siedzibie Biblioteki Manhattan, w Gdańsku przy alei Grunwaldzkiej 82.

Autor zaprezentuje obrazem i słowem Kaszubszczyznę, taką po trosze zatrzymaną w czasie. To interesujący zbiór szkiców oraz kolekcja pejzaży fotograficznych, które pozwalają dostrzec urok Kaszub na nowo, ujrzeć niepowtarzalne barwne tonacje królujące w tych stronach. Album może służyć turystom jako przewodnik alternatywny po kaszubskich rewirach.

W promocji wydawnictwa wezmą udział autor oraz profesor Andrzej Ceynowa, rektor z Gdańskiego Uniwersytetu, pełniący również funkcję wiceprezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz profesor Tomasz Bogusławski z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, twórca graficznej strony albumu. Spotkanie poprowadzi redaktor Marzena Bakowska pracująca w Radiu Gdańsk.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Wojsław Brydak to tłumacz, wydawca oraz autor sztuk teatralnych. Ten dyplomowany muzyk od najwcześniejszych lat trzymał w rękach aparat fotograficzny. Album "Za siódmym jeziorem. Kaszuby" to zbiór niedługich szkiców oraz kolekcja pejzaży, które pozwalają spojrzeć na Kaszuby nieco inaczej, a tym samym czynią dostrzegalnym niepowtarzalne tonacje pogranicza. Krytycy zwracają uwagę na to, iż fotografie Brydaka nie są prostą kopią obrazu, lecz próbą przekazania doznanych wrażeń, doświadczonych emocji oraz osobistego widzenia. Zwracają również uwagę na fakt, że autor unika fotografowania architektury, nie utrwala także obecności człowieka. Usilnie stara się pokazać swobodną i pierwotną naturę.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl