Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie z „Sądem Ostatecznym” Promocja Komiksu

Spotkanie z „Sądem Ostatecznym” Promocja Komiksu
 
Scenariusz do komiksu, mimo, iż jest informacją o licznych faktach z epoki, a także z życia Memlinga, jest napisany jednocześnie w bardzo dowcipny sposób i jakże lekkim piórem.
gdzie?Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Sztuki Dawnej
Toruńska 1, 80-822 Gdańsk
kiedy?25 lipca 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorWojewódzka Biblioteka Publiczna

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na spotkanie nie codzienne, które będzie miało miejsce w gdańskim Narodowym Muzeum, a dokładniej w Sali Memlinga, już 25 lipca 2017 roku, od godziny 18:00. W trakcie tego spotkania odbędzie się również promocja nowego wydawnictwa, pod tytułem: "Hans Memling" (Wojewódzka oraz Miejska Biblioteka Publiczna w mieście Gdańsk). Malarz zwany tym od drugiego renesansu. Obecny na spotkaniu będzie także sam autor komiksu, z który będzie można porozmawiać oraz wziąć autograf - Łukasz Pawlak.

Autor komiksu napisał również jego scenariusz oraz stworzył rysunki do niego. Został wyłoniony w konkursie, który w rezultacie wygrał, w granicach obchodzenia Roku Memlinga. Konkurs ten ogłaszany był przez Miejską i Wojewódzką Publiczną Bibliotekę w mieście Gdańsk.

Scenariusz do komiksu, mimo, iż jest informacją o licznych faktach z epoki, a także z życia Memlinga, jest napisany jednocześnie w bardzo dowcipny sposób i jakże lekkim piórem. Zawiera on czterdzieści osiem stron, na których zapoznamy się z burzliwą historią Sądu Ostatecznego, jak również drogą do perfekcji malarskiej Hansa Memlinga, a także realiami oraz trendami, które panowały w renesansie. Historia sławnego tryptyku, należącego do zbiorów Narodowego Muzeum w Gdańsku, z komiksu poznamy też legendę o Świętej Urszuli, czy historię powstawania Relikwiarza Świętej Urszuli, który był równocześnie jednym z ostatnich dzieł Hansa Memlinga.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Łukasz Pawlak urodził się w roku 1982. Jest absolwentem Graficznego Projektowania na ASP (Łódź). Ostatnim czasem rysuje oraz pisze komiksy internetowe, jak:

* "Opowieści z byłego radomskiego"
* "Zupa żółwia"

Natomiast komiks dotyczący Hansa Memlinga to jego debiut papierowy. Ilość miejsc na spotkaniu jest niestety ograniczona, więc obowiązywać będą zapisy, na stronie: promocja@wbpg.org.pl. Dziękujemy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl