Spotkanie z krakowskim komiksem historycznym "Atylla i papież Leon"

Spotkanie z krakowskim komiksem historycznym "Atylla i papież Leon"
W roku 452 przywódca huńskiej armii Attyla, zdewastował i ograbił znaczną część Italii i zagrażał nawet samemu miastu Rzym.
Gdzie?
Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie
Mikołajska 2, 31-027 Kraków
Kiedy?
22 listopada 2016 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Śródmiejski Ośrodek Kultury - Scena Lamelli w Krakowie

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie przy Małym Rynku, jak zwykle oferuje ciekawe spotkania z ludźmi kultury i sztuki. Tym razem zaprasza Państwa do kontaktu z komiksem. Wydawnictwo Alter oraz wspomniany wyżej ośrodek kultury promując krakowski historyczny komiks prezentują "Attylę i papieża Leona", którego autorem jest Jacek Widor. Komiks opowiada o słynnym spotkaniu papieża Leona I z wodzem Hunów, Attylą. W roku 452 przywódca huńskiej armii Attyla, zdewastował i ograbił znaczną część Italii i zagrażał nawet samemu miastu Rzym. Dopiero po interwencji odważnego papieża Leona I, Hunowie zostali zatrzymani. Niektórzy uważają, że ta niemalże boska interwencja ochroniła Rzym i spowodowała, że przetrwał jeszcze ponad dwadzieścia lat.

Autor - Jacek Widor - grafik, rysownik krakowski i zapamiętany jako twórca "Metacomu", odcinkowego albumu ze "Swiata Młodych" powraca po latach ze swym nowym komiksem. Spotkanie z rysownikiem już 22 listopada o godzinie 18:00, wstęp bezpłatny. Wszystkich fanów komiksu i nie tylko - zapraszamy!

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl