Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie z Ireneuszem Dunajskim

Spotkanie z Ireneuszem Dunajskim
 
Ireneusz Dunajski przez ponad dekadę fotografował i poszukiwał materiałów historycznych dotyczących Sopotu.
gdzie?Sopoteka
Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot
kiedy?24 czerwca 2017 od 16:00
za ile?bezpłatnie
organizatorSopocka Biblioteka

Sopoteka ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z autorem książki, Ireneuszem Dunajskim. Spotkanie odbędzie się 24 czerwca o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora, Biblioteki Sopockiej! Podczas spotkania autor zaprezentuje swoje najnowsze wydawnictwo, książkę poświęconą historii niezwykłego nadmorskiego miasta, Sopotu.

Ireneusz Dunajski przez ponad dekadę fotografował i poszukiwał materiałów historycznych dotyczących Sopotu. Jak sam twierdzi, kompletował fakty dotyczące najpiękniejszego miejsca w Polsce. Tak powstała ilustrowana historia Sopotu, która podzielona została na trzy części. Wydawnictwo prezentuje niezwykłe dzieje tego wyjątkowego miejsca.

W pierwszej części pojawiają się unikalne mapy (aż 130), grafiki i stare zdjęcia. Autor prezentuje oraz opisuje życie, które toczy się na tym obszarze od starożytnych czasów. Wywód kończy na dacie zakończenia drugiej wojny światowej. W trakcie lektury poznać można ciekawe oraz nieznane dotychczas fakty z kart historii Sopotu. Album zawiera niepublikowane do tej pory najstarsze zdjęcia z sopockimi pejzażami. Wśród najcenniejszych, warto wymienić unikatowe fotografie wykonane przez Rudolfa Kuhna. Najstarsza z nich, pochodzi z 1868 roku i przedstawia wejście na tereny kąpieliska, a druga datowana na 1879 roku, ukazuje panoramę fotograficzną z Królewskiego Wzgórza.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl