Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie z Ewą Kubasiewicz-Houée "Przypomnij mi zapach chleba"

Spotkanie z Ewą Kubasiewicz-Houée "Przypomnij mi zapach chleba"
 
Pośród cywilnej ludności deportowanej, w roku 1940 była również wielka liczba dzieci.
gdzie?Bibliotek Filia nr 26-im. Jakuba Wejhera
Gospody 3b, 80-344 Gdańsk
kiedy?26 stycznia 2018 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorWojewódzka Biblioteka Publiczna

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z autorką książki Ewą Kubasiewicz-Houée. Program obejmuje, między innymi pokaz fotografii, a także spotkanie z bohaterką powieści. Książka autorki to opowieść o losach wręcz tragicznych polskich kresowych rodzin, które w momencie wkroczenia Armii Czerwonej na tereny wschodnie II Rzeczypospolitej wywiezione zostały, wbrew swej woli, w głąb ZSRR. A tam, bardzo często, w warunkach niegodnych człowieka, przychodziło im żyć, a później umierać. Pośród cywilnej ludności deportowanej, w roku 1940 była również wielka liczba dzieci. Dzieci te były niestety skazane na liczne cierpienia, poniewierkę, zapomnienie oraz śmierć. To właśnie bohaterowie tej powieści.

Ewa Houée jest polonistką, tłumaczką, bibliotekarką, a także działaczką opozycji w czasach PRLu. Była skazana na dziesięć lat więzienia oraz pięć lat pozbawienia prawa publicznego. Już od dwudziestu lat pracuje i żyje w Bretanii. Autobiografia artystki, pt.: "Bez prawa powrotu" została przetłumaczona na język francuski.

Na spotkanie zapraszamy zatem 26-go stycznia 2018 roku, do gdańskiej Biblioteki Filia nr 26 imienia Jakuba Wejhera, znajdującej się przy ulicy Gospody 3 B. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl