Spotkanie z D. N. Schwartzem, biografem fizyka Enrico Fermiego

Spotkanie z D. N. Schwartzem, biografem fizyka Enrico Fermiego
Każdy z Państwa słyszał kiedyś o bombie atomowej, o Projekcie Manhattan, Hiroszimie i Nagasaki, czy o Robercie Oppenheimerze.
Gdzie?
De Revolutionibus | Books&Cafe
Bracka 14, 31-005 Kraków
Kiedy?
22 maja 2019 od 16:00 do 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
De Revolutionibus. Books & Cafe

David N. Schwartz jest autorem biografii monumentalnej genialnego fizyka, pod tytułem: „Enrico Fermi – ostatni człowiek, który wiedział wszystko” przyjeżdża do polski w maju tego roku. David N. Schwartz jest niezwykle barwną postacią. To syn Noblisty, samego Melvina Schwartza, wieloletni pracownik Departamentu Stanu USA, autor wielu opracowań dotyczących polityki zewnętrznej USA, jak również specjalistą do spraw NATO.

Zatem książka Schwartza jest poświęcona jednemu z ważniejszych fizyków - Enrico Fermiemu. Doceniona została, tak przez krytyków, jak również przez czytelników zyskując bardzo szybko uznanie na arenie międzynarodowej. Schwartzowi udało się stworzyć dzieło, które wymyka się sztywnym gatunkowym regułom, skreślając w nim obraz ludzki, ukazując tym samym Fermiego w charakterze genialnego fizyka, równocześnie człowieka, który jest pozbawiony wad, a także ulegającemu wielu pokusom, często posiadającemu skrajne oraz kontrowersyjne poglądy. Właśnie dzięki temu powstał obraz niezwykły, biografia napisana z pozycji obiektywnego obserwatora, nie zaś z pozycji fana.

Każdy z Państwa słyszał kiedyś o bombie atomowej, o Projekcie Manhattan, Hiroszimie i Nagasaki, czy o Robercie Oppenheimerze. Również warto sprawdzić, co wiemy tak naprawdę o ludziach, czy wydarzeniach, które miały za zadanie wstrząsnąć światem oraz na zawsze został przez nie odmieniony. Dzięki książce Schwartza wreszcie mamy szansę spojrzeć za kotarę skrywającą, jak do tej pory szczelnie ukrywającą kulisy tamtych wydarzeń.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Prosimy byście się Państwo przygotowali na wręcz fascynujący wykład, podczas którego usłyszycie, m.in. o ostatnim człowieku widzącym wszystko. To spotkanie tłumaczone będzie na język polski. Zatem zapraszamy Was bardzo serdecznie już 22-go maja 2019 roku, do krakowskiego De Revolutionibus | Books&Cafe, przy ulicy Brackiej 14. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl