Spotkanie wokół książki „Polscy himalaiści”

Spotkanie wokół książki „Polscy himalaiści”
„Polscy himalaiści” od Wydawnictwa Marginesy, autorstwa Dariusza Jaronia jest pierwszą tak kompleksową publikacją, traktującą o początkach krajowego himalaizmu.
Gdzie?
Empik Zakopane
Krupówki 11, 34-500 Zakopane
Kiedy?
8 marca 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie

„Polscy himalaiści” od Wydawnictwa Marginesy, autorstwa Dariusza Jaronia jest pierwszą tak kompleksową publikacją, traktującą o początkach krajowego himalaizmu. Jej autor zdołał dotrzeć do archiwów, dokumentów, listów, wspomnień, do relacji świadków oraz bliskich, aby zrekonstruować drogę naszych rodaków w najwyższe na świcie góry, a także podjąć próbę i odpowiedzieć na pytanie, co stało się z nimi potem. Dariusz Jaroń jest dziennikarzem, tłumaczem, absolwentem ekonomii (Uniwersytet Jagielloński). Jest związany z mediami już od kilkunastu lat, przede wszystkim z redakcją krakowską „Gazety Wyborczej”, jak również z Interią. W naszym spotkaniu udział wezmą też Magdalena Bujak-Lenczowska, która jest córką Jakuba Bujaka, który z kolei jest jednym z członków wyprawy, a także Jarosław Gawrysiak - uczestnik licznych wysokogórskich wypraw, wspinacz i członek narodowej kadry Związku Alpinizmu Polskiego.

Na spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 8-go marca 2019 roku, do zakopiańskiego Empiku, znajdującego się przy ulicy Krupówki 11. Zaczynamy o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl