Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie "Tunezja - kolorowy świat"

Spotkanie "Tunezja - kolorowy świat"
 
Tunezja to kraj, w którym ponad dziesięć wieków historii jest niczym na wyciągnięcie ręki.
gdzie?Piwnica pod Baranami
Rynek Główny 27, 31-008 Kraków
kiedy?26 czerwca 2017 od 19:00 do 21:00
za ile?bezpłatnie
organizatorKlub Podróżników "Śródziemie" w Krakowie

Klub Podróżników "Śródziemie" zaprasza miłośników i sympatyków podróży do Piwnicy pod Baranami, gdzie 26 czerwca odbędzie się spotkanie "Tunezja - kolorowy świat". Spotkanie poprowadzi Albin Marciniak, spróbuje przekonać niezdecydowanych, do wypoczynku w tym niezwykłym miejscu. Tunezja od czasu zamachu w hotelu straciła na popularności wśród turystów. Już od dwóch lat pozycja w rankingach sprzedaży tunezyjskich wycieczek znacznie się obniżyła. A jak wiadomo, wpływ finansowy z turystyki stanowi lwią część w budżecie obywateli Tunezji.

Tunezja to kraj, w którym ponad dziesięć wieków historii jest niczym na wyciągnięcie ręki. Tu zachwycają krystaliczne plaże, a ciepłe morskie fale kuszą przez calusieńki rok. W tunezyjskich pejzażach powstawały kultowe filmy. Gladiator, Gwiezdne Wojny, Quo Vadis, Angielski Pacjent to tylko niektóre z nich. Góry Atlasu, Gaje Palmowe, Matmata, Kartagina, Termy Antoniusza to wizytówki Tunezji. Młody Anakin mieszkał w osadzie wykutej w skale, którą bez trudu odnaleźć można na mapie Tunezji. Afrykańską Kartaginę chętnie zwiedzają turyści z najdalszych zakątków świata. Znajdują tu ślady starożytnych Rzymian. Podobnie jak w Termach Antoniusza, pozostałości ponad stukilometrowego akweduktu, który transportował wodę wprost ze źródła Świętej Góry aż do samego Tunisu.

Pora na kwestię najistotniejszą. Czy wyjazdy do Tunezji są bezpieczne? Albin Marciniak uważa, że niosą ze sobą ryzyko porównywalne do ryzyka związanego z wyjazdem do Paryża, Brukseli czy Londynu.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Tylko Tunezja gwarantuje tak ciepłe morze oraz czyste plaże. Tylko tu policja czuwa nad bezpieczeństwem turystów z ogromnym zaangażowaniem. Ceny niższe niż na plażach Bałtyku...... Czego w takim razie powinniśmy się obawiać? Albin Marciniak uważa, że istnieje tylko jedno zagrożenie. Tunezja wciąga i można szybko się od niej uzależnić. Ot, tyle.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora, Klubu Podróżników Śródziemie, na ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl