Spotkanie "Tułacze Dzieci"
Doktor geografii Małgorzata Dziewięcka jest autorką artykułów, między innymi: Kultura [paryska], "Odra" i "Poznaj Świat", jak również książek, na przykład: "Lato w Polsce.
Gdzie?
Miejska Biblioteka Publiczna
Frankowskiego J. 3, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
23 stycznia 2020 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na spotkanie oraz prezentację historyczną doktor Małgorzaty Dziewięckiej, pod tytułem: "Tułacze Dzieci".

Tułacze losy polskich dzieci od roku 1915, czyli od czasów pierwszej wojny światowej oraz rewolucji w Rosji, które były ratowane dzięki Japońskiemu Czerwonemu Krzyżowi na Dalekim Wschodzie, a także losy dzieci od roku 1923 do 1936, które zostały deportowane wraz z rodzicami ze wschodnich kresów w głąb ZSRR, między innymi do: Kazachstanu, deportowania z czasów Drugiej Wojny Światowej, ponad to życie w domach dziecka oraz w karłagach, wyjście do Indii, Iranu, Syrii, Palestyny, Libanu, Nowej Zelandii, do Afryki (Kenia, Zambia, Tanzania, Rodezja, czy RPA) oraz Meksyku. Powrót do Polski.

Doktor geografii Małgorzata Dziewięcka jest autorką artykułów, między innymi: Kultura [paryska], "Odra" i "Poznaj Świat", jak również książek, na przykład: "Lato w Polsce. Dziennik 1992". Jest również dawną korespondentką Radia Wolna Europa i wolontariuszką w licznych krajach na całym świecie. Już od dziesięciu lat zamieszkuje w mieście Kołobrzeg.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie 23-go stycznia 2020 roku, do kołobrzeskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej, znajdującej się przy ulicy Frankowskiego J. 3. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl