Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie na plaży z Moniką Bronicką

Spotkanie na plaży z Moniką Bronicką
 
Mariusz Delgas oraz Monika Bronicka razem z dzieciakami na jachcie Talavera, już od lat zapuszczają się na wody Pacyfiku południowego.
gdzie?Molo Gdańsk - Brzeźno
Jantarowa 21, 80-501 Gdańsk
kiedy?24 sierpnia 2017 od 13:00
za ile?bezpłatnie
organizatorWojewódzka Biblioteka Publiczna

W granicach cyklu, pod nazwą: "Biblioteka na plaży" bardzo serdecznie Państwa zaprosimy na spotkanie z autorką Moniką Brodnicką, która kiedyś była sportsmenką, startującą w Olimpijskich Igrzyskach, natomiast teraz jest globroterką, która przemierza morskie mile Wielkiej Rafy Koralowej razem ze swoją rodziną. W czasie trwania jednej z takich wypraw Brodnicka napisała przygodową książkę dla dzieci, pod tytułem: "Przygoda na rafie". Organizujemy spotkanie, które będzie miało miejsce na Zaspie na Molo, już 24 sierpnia 2017 roku, w Gdańsku.

Mariusz Delgas oraz Monika Bronicka razem z dzieciakami na jachcie Talavera, już od lat zapuszczają się na wody Pacyfiku południowego. Nurkują, żeglują, a także poznają zwyczaje ludów miejscowych.

W roku 2007, w listopadzie żeglują trzy osobową załogą razem z Leszkiem Ciupińskim, z Australii do Nowej Gwinei Papui, na pokładzie wioząc pamiątkową tablicę, która została ufundowana przez Uniwersytet Jagielloński, jak również przez Muzeum Narodowe Szczecin w hołdzie antropologowi światowej sławy Bronisławowi Malinowskiemu. Cel wyprawy to Wyspa Kiriwina. Rejs otrzymuje wyróżnienie w Dniu Polskiej Flagi z rąk samego Prezydenta RP - 2015 roku, 2-go maja.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Od roku 2009 żeglują już razem ze swymi pociechami. Pierwszy rejs Jack'a odbył się, gdy ten miał zaledwie trzy miesiące, natomiast Stasia około dwóch latek. Rodzina cały czas się powiększała, zatem kolejne rejsy są już w składzie pięcio-osobowym. Rodzina żegluje po Wielkiej Koralowej Rafie Australii, często w czasie kiedy w Polsce trwa zima. Rejsy trwają około dwóch - trzech miesięcy. W roku 2015, w listopadzie wyruszają w rejs mający trwać pół roku. Wówczas na pokładzie znajdują się: Stasia - 7,5 lat; Jack - 6 lat; Toboma - 3,5 lat. Na morzu znajdują się od 171 dni. Milusińscy znają jedynie system edukacji domowej. Talaverą, pod banderą polską żeglują, pomiędzy wyspami oraz rafami odwiedzając siedemnaście miejsc.

W trakcie wyprawy Monika Brodnica pisze przygodową książkę przeznaczoną dla dzieci, pt. "Przygoda na rafie".

Zamiast domu żaglówka? Zamiana wygodnego łóżka w dziecinnym pokoju na koję, która ciągle się buja? Zamiast placów zabaw bezludne wyspy oraz podwodny świat? Trudne pytanie muszą paść, ponieważ spędzenie pół roku na pełnym morzu dla tego rodzeństwa to czas zabaw bardzo kreatywnych, a także obcowania z fauną oraz florą, tak niezwykłą, że większości z nas nawet się nie śniła. Spotkanie rekinów, pisanie atramentem należącym do kalmara, czy też holowanie, którego dokonuje wielki żółw - to wydarzenia codzienne, nic niezwykłego.

"Przygoda na rafie" jest połączeniem codziennego, zwykłego życia, ale w miejscu niezwykłym. Opowieść o przygodach dziecięcych w świecie niespotykanych zwierząt. Również opowieść o rodzinie, która spędza długie miesiące na morzu i na jachcie, stającym się ich domem. Narrator to sześcioletni Jack, relacjonujący wydarzenia codzienne z życia na jachcie. Niektóre z historyjek, które ujęte są w tej książce, to na przykład podglądanie prawdziwych kangurów, spotkanie z wielkimi płaszczkami, czy wypchnięcie rekina, który zaklinował się w koralu. Niecodzienne, jednak realne przygody w świecie autentycznym, choć odległym. Może się okazać, że mimo braku góry zabawek, kolorowych placów zabaw, elektronicznych gier, czy telewizora, wystarczy kreatywność oraz otwartość, aby dzieci ciekawie spędzały czas.

Spotkanie zostanie poprowadzone przez Iwonę Demską - dziennikarkę i rozpocznie się o godzinie 13:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl