Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie na Kalatówkach - „Na Giewont się patrzy”

Spotkanie na Kalatówkach - „Na Giewont się patrzy”
 
Panie ukazały w swej książce jak dawniej wyglądało zmaganie się z codziennością górali żyjących pod Giewontem.
gdzie?Hotel Górski PTTK Kalatówki
Kalatówki -, 34-500 Zakopane
kiedy?27 stycznia 2017 od 18:00 do 20:00
za ile?bezpłatnie
organizatorTatrzański Park Narodowy

Tatrzański Park Narodowy, Hotel Górski Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego oraz Oficyna Wydawnicza Oryginały mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z Barbarą Caillot Dubus oraz Aleksandrą Krakowską - autorkami "Na Giewont się patrzy".

W czasie spotkania można liczyć na mnóstwo atrakcji, między innymi dla rodzin i dzieci odbędą się warsztaty plastyczne, będzie miał miejsce pokaz filmu oraz zdjęć wykonanych w czasie pracy nad książką, a przede wszystkim przysłuchamy się rozmowie z autorkami.

Panie ukazały w swej książce jak dawniej wyglądało zmaganie się z codziennością górali żyjących pod Giewontem. Możemy przypuszczać, że jest to dla młodych inspiracja do konwersacji ze starszymi, którzy dzięki temu mają poczucie bycia potrzebnymi.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

W unikalnym miejscu, z pięknym widokiem na Giewont, gdzie dominuje siła tradycji, a klimat jest dość srogi, najstarsi mieszkańcy gór byli skłonni otworzyć swoje serca i domy przed autorkami książki i opowiedzieć o swym dzieciństwie i codziennym życiu.

Sięgnęli pamięcią do dawnych czasów i opowiedzieli jak to się czytało przy świetle naftowej lampy, darło pierze, o domach złożonych z czarnej i białej izby, jak również smutnych wojennych dziejach. Poruszające historie rozmówców przeplatają się w książce ze starymi fotografiami z albumów rodzinnych i dzisiejszymi portretami górali.

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie w Hotelu Górskim PTTK Kalatówki 27 stycznia o godz. 18:00 z Zakopanem.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl