Spotkanie "Morderczy szlak PCT w Stanach Zjednoczonych"

Spotkanie "Morderczy szlak PCT w Stanach Zjednoczonych"
Czym jest PCT? Pacific Crest Trail, pełna nazwa brzmi Pacific Crest National Scenic Trail to najtrudniejszy szlak turystyczny, który zaplanowano dla pieszego turysty.
Gdzie?
Ośrodek Dokumentacji i Inicjatyw Artystycznych Piwnica pod Baranami - oddział Śródmiejskiego Ośrodka Kultury
Rynek Główny 27, 31-008 Kraków
Kiedy?
27 lutego 2017 od 19:00 do 21:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Klub Podróżników "Śródziemie" w Krakowie

Klub Podróżników "Śródziemie" w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na spotkanie pod hasłem "Morderczy szlak PCT w Stanach Zjednoczonych". Spotkanie odbędzie się w oddziale Śródmiejskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Dokumentacji i Inicjatyw Artystycznych Piwnica pod Baranami. Organizatorzy zapraszają do siedziby ośrodka, która mieści się na Rynku Głównym 27 już 27 lutego, o godzinie 19:00.

Czym jest PCT? Pacific Crest Trail, pełna nazwa brzmi Pacific Crest National Scenic Trail to najtrudniejszy szlak turystyczny, który zaplanowano dla pieszego turysty. Znajduje się on w całości w Ameryce Północnej na terytorium Stanów Zjednoczonych. Całkowita długość szlaku to 4265 kilometrów (2 650 mil) Grzegorzowi Ozimińskiemu i Maciejowi Stromczyńskiemu z Częstochowy przejście szlaku zajęło sto sześćdziesiąt trzy dni. Wizyta w Stanach Zjednoczonych zajęła im ponad pięć miesięcy. Tam przeszli przez Oregon Kalifornię oraz Waszyngton. Trasa wiodła z południa w północne rewiry kontynentu. Przygoda rozpoczęła się tuż przy meksykańskiej granicy, w niewielkim miasteczku Campo. Metę osiągnęli w Parku Manning, przy granicy z Kanadą.

Grzegorz Ozimiński oraz Maciej Stromczyński mają ogromną przyjemność zaprosić Państwa na slajdowisko, w trakcie którego opowiedzą o swojej przygodzie w Ameryce Północnej, którą przeżyli ze szlakiem PCT w Stanach Zjednoczonych. Prawie przez pół roku przemierzyli cztery tysiące trzysta kilometrów szlaku górskiego, który biegnie pomiędzy dwiema granicami Stanów Zjednoczonych, meksykańską i kanadyjską. Spotkanie rozpoczną od niedługiego wprowadzenia na temat aspektów organizacyjnych trudnej wyprawy oraz samego szlaku.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Potem przejdą do właściwej części, gdzie w trakcie slajdowiska, opowiedzą o poszczególnych etapach swojej wędrówki. Podczas tej części opowiedzą również o kulturze backpakerskiej w Ameryce oraz o tym, jak sami radzili sobie na szlaku Pacific Crest Trail. Działania i kroki, jakie podejmowali najczęściej odbiegały od tych wykorzystywanych przez hikerów amerykańskich. Na zakończenie postarają się podsumować wyprawę. Doświadczenia, liczne wnioski oraz obserwacje poprą niezwykle obrazowymi przykładami. Opowiedzą również o swych planach na najbliższy rok.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl