Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie "La Nueva Era - czyli Kuba tam i z powrotem"

Spotkanie "La Nueva Era - czyli Kuba tam i z powrotem"
 
W listopadzie odszedł Fidel Castro, którego znamy głównie jako przywódcę rewolucji kubańskiej, a także jako najdłużej znajdującego się przy władzy caudillo latynoskiego.
gdzie?Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo
Mały Rynek 4, 31-041 Kraków
kiedy?17 października 2017 od 19:00 do 21:00
organizatorBonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 17-go października 2017 roku, do Kawiarni Podróżniczej, zwanej Bonobo, w Krakowie, znajdującej się przy Małym Rynku 4. Odbędzie się wówczas, od godziny 19:00 do 21:00 spotkanie z Adamem Kwaśnym, który będzie opowiadał fascynujące opowieści. Jest on wielkim sympatykiem Kuby, przyjacielem Centro Latino, a także pisarzem oraz scenarzystą.

W roku 2016, w marcu na Kubie swój koncert dali Rolling Stones, a ich przyjazd został przez media ogłoszony nową rewolucją, zaś modelki od Chanel miały swój pokaz na Hawanie. Październik przyniósł ze sobą huragan, nazwany Matthew, który uderzył w Baracoa. I tak pierwsza historyczna stolica Kuby została zrujnowana przez żywioł, który dodatkowo pokotem położył las tropikalny. Nie udało się to nawet Hiszpanom.

W listopadzie odszedł Fidel Castro, którego znamy głównie jako przywódcę rewolucji kubańskiej, a także jako najdłużej znajdującego się przy władzy caudillo latynoskiego. Później turyści z całej kuli ziemskiej przyjeżdżali na Kubę, aby zobaczyć na własne oczy "skansen komunizmu". Liczni z nich martwią się jednak, iż Kuba utraci wiele ze swej dawnej magii, po czym wtopi się w utarty schemat wioski globalnej. Zatem zapraszamy Państwa na pokaz, w trakcie którego wyjaśnimy Wam, czy naprawdę nastała na Kubie Nowa Era? Adam Kwaśny opowie o samej Kubie, także o jej historii, o bóstwach afrykańskich, o życiu codziennym oraz o podróży, w którą wyruszył Fidel Castro po raz ostatni.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Adam Kwaśny jest podróżnikiem, scenarzystą i pisarzem. Już pięć lat podejmuje wędrówki po Kubie, którą traktuje jako swoją drugą ojczyznę. Jest szefem Towarzystwa Przyjaciół Kuby, o nazwie La Compañía Cubana oraz El Punto del Viaje Alternativo, które organizuje wyprawy małych grup turystycznych właśnie na Kubę. Był również dyrektorem Teatru Bückleina (lata 1993-2000), później Teatru 38, znajdującego się w Krakowie. Prowadził współpracę z TVN'em, pisał scenariusze programów. Napisał mikropowieść, pod tytułem: "Potrawy", a także zbiór "Trzy dramaty średniowieczne", z roku 2004. W tym roku, 21 października ujrzy światło dzienne książka Kwaśnego, pod tytułem: "Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela", wydawnictwo La Compañía.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl