Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie "Kosovo - podróż ponad podziałami?"

Spotkanie "Kosovo - podróż ponad podziałami?"
 
Kosovo, to nie tylko martyrologia czy polityka, to także kraj pełen wspaniałych zabytków, jaskiń, kraj pięknych gór i wielokulturowych miast.
gdzie?Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo
Mały Rynek 4, 31-041 Kraków
kiedy?14 lutego 2017 od 19:00 do 21:00
organizatorBonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, zaprasza na wieczór z Andrzejem Pasławskim. Kosovo- to najmłodsze państwo w Europie. Wcześniej krainę tę nazywano Dardanią, natomiast o 9 lat jest to Republika Kosova. To państwo o które wciąż spierają się Serbowie i Kosowarowie, multietniczny, wielojęzyczny kraj z kilkoma kulturami wewnątrz.

Tutaj naszym oczom ukazuje się ogromne dziedzictwo kulturowe: kolebka prawosławia, cerkwie, które zachowały się najdłużej, archeologiczne miejsca illiryjskie, a także najnowsza historia tegoż narodu, krwią naznaczona, pełna okrucieństwa historia kraju w którym epatują działania wojowników Armii Wyzwolenia Kosowa. W tym całym okrucieństwie, ludzie żyją tam normalnym życiem, są gościnni i przyjaźni, pokazują rzeczywistość zupełnie inną, niż ta jaką wykreowały media.

Kosovo, to nie tylko martyrologia czy polityka, to także kraj pełen wspaniałych zabytków, jaskiń, kraj pięknych gór i wielokulturowych miast. Prezentacja Andrzeja Pasławskiego, to plon, jaki zebrał on wraz z towarzyszami, podczas kilku przejazdów przez to państwo, a szczególnie wyprawy z ostatniego roku w trakcie której możliwym stało się, dotarcie do wszystkich symbolicznych miejsc Kosova.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Nie do końca udał się cel wzniesienia, ponad wszelkie podziały, ale jak mówi Pasławski, opowie on o Kosovie, nie w kontekście państwa mafii, szeroko pojętego handlu kobietami czy bronią. Celem jego jest pokazanie Kosova, jako państwa pełnego ogromu walorów przyrodniczych, ciekawej historii, a także wbrew pozorom, także i bezpieczeństwa, jeżli jednak odpowiednio przygotujemy się na jego poznawanie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl