Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie "Głos Nimea Kaya. Podróż w głąb peruwiańskiej dżungli"

Spotkanie "Głos Nimea Kaya. Podróż w głąb peruwiańskiej dżungli"
 
Karol Liver opowie bywalcom Księgarni "Kawiarnia Podróżnicza Bonobo" o etapach inicjacji na ścieżce uzdrowiciela.
gdzie?Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo
Mały Rynek 4, 31-041 Kraków
kiedy?18 czerwca 2017 od 18:00 do 20:00
za ile?bezpłatnie
organizatorBonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza

Zapraszamy Państwa na konferencję z podróżnikiem, Karolem Liverem, który proponuje uczestnikom spotkania magiczną wyprawę, która prowadzi w sam głąb dżungli peruwiańskiej. Celem są ramiona Ducha Dżungli, Nimea Kaya oraz rytuały szamanistyczne. Karolem Liver opowie o kulturze plemion Shipibo, wierzeniach, panteonie wypełnionym przez duchy lasu. Dowiecie się Państwo sporo o obyczajach obowiązujących w niewielkich społecznościach oraz o lokalnych rytuałach. Spotkanie to odbędzie się 18 czerwca w księgarni przy Małym Rynku 4 w Krakowie, w Księgarni Kawiarnia Podróżnicza Bonobo.

Oś wykładu stanowią opowieści snute na temat pracy z Ayahuaską. Gospodarz spotkania opowie o przygotowaniach bezpiecznego fundamentu, który służyć ma rozwojowi duchowemu oraz wewnętrznej pracy z intrygującą medycyną dżungli, która nadal osnuta jest mgłą tajemnic. Udział w spotkaniu da wytłumaczenie, czym jest Ayahuasca? Czy to związek chemiczny? Roślina? Czy może przewodnik duchowy w rozwoju świadomości oraz leczeniu większości przypadłości?

Karol Liver opowie bywalcom Księgarni "Kawiarnia Podróżnicza Bonobo" o etapach inicjacji na ścieżce uzdrowiciela. Spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie jaką pozycję zajmuje szaman w lokalnej społeczności oraz które obowiązki i obrządki towarzyszą jego pracy. Będzie także o znaczeniu narzędzi szamanistycznych. Przybliżone zostanie zagadnienie "diety" z tą niezwykłą rośliną. Pojawi się mini wykład na temat języka Shipibo oraz śpiewach icarios. Będzie także o głosach dżungli, a to wszystko w atmosferze opowieści ogniskowych, urozmaicanych zdjęciami na tle akompaniamentu śpiewów szamańskich.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Karol Liver jest fotografem, kuratorem, podróżnikiem i humanistą. Już ponad dziesięć lat pracuje i mieszka w irlandzkim Dublinie, który stał się centrum organizacyjnym dla wielu podróży. Karol Liver często obejmuje stanowisko kuratora podczas licznych inicjatyw oraz festiwali. Aktualnie jest to Krakowski Miesiąc Fotografii. To także założyciel oraz redaktor naczelny pism: pismo poświęcone współczesnej fotografii oraz językowi wizualnemu, a także Pangean Path - strona dedykowana rozwojowi inteligencji poznawczej opierającej się na czterech mocnych filarach rozwoju: sztuka, nauka, rozwój duchowy i podróż. Dwa ostatnie filary, z wymienionych, Karol Liver obrał za cel i traktuje je niczym szczególną metaforę przeprawy przez ziemską egzystencję.

Podróże dla Karola Livera to istota poznawania oraz przekraczanie granic i docieranie do źródła zapomnianej wiedzy. Ze szczególnym pietyzmem traktuje te miejsca, które zyskały miano "odizolowanych". Kolekcjonuje nieprzetarte szlaki na mapach swoich przepraw. Podróżuje od dżungli w Amazonii, po prastare, tajemnicze miejsca zarezerwowane dla kontaktów z nieoswojonymi cywilizacjami.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl