Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie "Bałkany niesamowite"

Spotkanie "Bałkany niesamowite"
 
Kolejny gość specjalny spotkania to Joanna Stovrag, która opowie o niegasnącej fascynacji Bośnią oraz niesamowitą aglomeracją, jaką jest Sarajewo.
gdzie?Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo
Mały Rynek 4, 31-041 Kraków
kiedy?20 czerwca 2017 od 18:00 do 20:00
za ile?bezpłatnie
organizatorBonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza

Bałkany to prawdziwy świat w miniaturze. Charakteryzują się pięknem różnorodnych krain geograficznych, które budzą zachwyt u każdego przybysza. Tu lazurowe morze graniczy z bielą górskich pasm. Bystre rzeki rzeźbią niezwykłe kaniony oraz strzeliste wodospady. Bałkańskie zabytki sztuki i kultury to prawdziwe perły architektury, które skrywają w sobie ślad minionych stuleci.

Niezwykle barwna, lecz równie dramatyczna historia tych miejsc, gdzie znależć można nieodkryte, dzikie zakątki przyrody oraz wstydliwe wspomnienia ostatnich zawirowań wojennych stale intrygują i przyciągają zainteresowanie turystów. Kolorowy folklor, bałkańskie dźwięki i doskonała kuchnia działają jak magnes. Mieszkańcy tego regionu są bardzo gościnni, fascynują podróżników spontanicznością oraz południowym temperamentem, a także… nostalgicznym westchnieniem za Jugosławią, która jeszcze nie całkiem odeszła w niepamięć.

Autorka przewodnika zatytułowanego „Bałkany” wydanego pod egidą Wydawnictwa Pascal, gość honorowy spotkania "Bałkany niesamowite" - Olka Zagórska-Chabros pojawi się w Księgarni "Kawiarnia Podróżnicza Bonobo" już 20 czerwca, o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Olka Zagórska-Chabros obiecuje podróż do Albanii, Hercegowiny, Bośni,Czarnogóry,Macedonii i Kosowa. A wszystkie te wojaże podczas spotkania, slajdowiska, które odbędzie się tuż przy Małym Rynku 4 w Krakowie.

Z jakiego miejsca w Kosowie najlepiej oglądać zachód słońca?
Jak dotrzeć do szalenie widokowej drogi w paśmie Durmitoru?

Kolejny gość specjalny spotkania to Joanna Stovrag, która opowie o niegasnącej fascynacji Bośnią oraz niesamowitą aglomeracją, jaką jest Sarajewo. Podróżniczka poznała te okolice jeszcze przed eskalacją bałkańskiego konfliktu. Będzie też czas na osobiste wyznania. Joanna Stovrag uchyli rąbka tajemnicy i odkryje przed Państwem osobistą historię o uczuciu do pewnego przystojnego Bośniaka, który stał się jej mężem. Jednak nim to nastąpiło, para musiała przejść przez trudną próbę rozłąki, którą spowodowała wojna. Joanna Stovrag intymną historię bałkańską spisała w książce zatytułowanej „Chwila na miłość”. W niej to czytelnicy zobaczyć będą mogli, między innymi, unikatowe fotografie z czasów oblężenia Mostaru lub Sarajewa, kiedy Starego Mostu nie było...

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl