Spotkanie autorskie z prof. Tadeuszem Bartosiem

Spotkanie autorskie z prof. Tadeuszem Bartosiem
Zatem Jan ma lat dwadzieścia i podejmuje decyzję, bo porzucić wszystko - studia, znajomych, rodzinę.
Gdzie?
Sopoteka
Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot
Kiedy?
3 czerwca 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Sopocka Biblioteka

Biblioteka Sopocka zaprasza Państwa bardzo serdecznie na autorskie spotkanie w Sopotece z profesorem Tadeuszem Bartosiem, który napisał książkę, pod tytułem: „Mnich. Historia życia, którego nie było”.

Zatem Jan ma lat dwadzieścia i podejmuje decyzję, bo porzucić wszystko - studia, znajomych, rodzinę. Do plecaka pakuje jedynie kilka rzeczy, po czym odchodzi. Chce być w swym postanowieniu radykalny. Rozpiera go poza tym duma z decyzji, że potrafił porzucić dotychczasowe życie. Chce ostatecznie rozstrzygnąć o swym losie, ulokować siebie samego po dobrej stronie, ofiarując siebie Bogu. Zostać mnichem oraz nieść pomoc i dobro dla innych ludzi. Bohater wstępuje więc do klasztoru, po czym zmienia swoje imię na Benedykt.

Jednak rzeczywistość nie jest tak czysta jak przekonania naiwnego i młodego duchownego. Wokół siebie widzi narastającą wewnętrzną pustkę, wydrążenie z życia, znajdujące uzasadnienia religijne w mistycznych, czy też teologicznych teoriach.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Tadeusz Bartoś - w swej pierwszej powieści opisał bohatera od samego początku jego katolickiej drogi w zakonie, ukazał sposoby zaangażowana lub może „wkręcenia” go do trybów życia zakonnego. Przedstawił jednostkę naginaną do niepodważalnego oraz jednowymiarowego postrzegania świata, czyli jedynego słusznego. Także opisuje swe kolosalne wręcz rozczarowanie. Proces, kiedy do świadomości przenikają elementy krytyczne i kwestionują przytłaczającą, totalną prawdę uwiedzenia religijnego. Drogę do postanowienia, żeby opuścić destrukcyjną, manipulacyjną, jak również szczelnie zamkniętą religijną grupę.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na spotkanie autorskie, które odbędzie się już 3-go czerwca 2019 roku, w Sopocie, przy ulicy Tadeusza Kościuszki 14. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl