Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie autorskie z Nataszą Goerke

Spotkanie autorskie z Nataszą Goerke
 
W roku 2015 Nepal został nawiedzony przez 2 trzęsienia ziemi.
gdzie?Sopoteka
Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot
kiedy?9 czerwca 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorSopocka Biblioteka

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do Sopoteki, gdzie odbędzie się autorskie spotkanie z Nataszą Goerke, która jest autorką książki pod tytułem: "Tam".

W latach 80-siatych Natasza Goerke po raz pierwszy wyjechała do Nepalu, na zboczach himalajskich jeszcze rosły lasy, natomiast smog stołeczny nie zdołał przysłonić szczytów górskich oraz gwiazd. W Katmandu czas po prostu się sączył, natomiast w rzece, o nazwie Bagmati, między napęczniałymi martwymi krowami, dzieci pluskały się w wodzie. Wszędzie czuć było zapach haszyszu, a turyści, których było mało, potrafili wsiąknąć w pejzaż i oddawać się bezcelowemu i błogiemu snuciu.

Potem jednak wkroczył postęp, a co za tym idzie pojawiło się wiele kafejek internetowych oraz supermarketów, nad Katmandu gwiazdy przegrały z kretesem wojnę z neonami, natomiast wycie psiaków zagłuszyła muzyka puszczana z głośników. Zamiany na gorsze i na lepsze mieszały się ze sobą, jednak życie toczyło się dalej. W roku 2015 Nepal został nawiedzony przez 2 trzęsienia ziemi. Zakłóciło to rytm przemian naturalnych. Wielu ludzi straciło wtedy życie, domy i dorobki życia, zaś turyści po prostu uciekli.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

"Tam" jest opowieścią o kraju, stającym się drugim domem autorki. Nepal widziany jej oczami jest intymny, zmysłowy oraz nieustannie ulega zmianom, niczym mozaika złożona z obrazów, dźwięków oraz z zapachów. Lepianki malownicze, które sąsiadują z dziwadłami architektonicznymi nuworyszów, wszędobylski zapach kardamonu spleciony jest ze smrodem wydzielanym przez samochody, natomiast śpiewy klasztorne zlewają się z krzykami maoistów. O krajowej historii opowiadają losy monarchów. W losy żebraków zaś wspina się najnowsza historia.

Jest to opowieść skondensowana, traktująca o nieprzewidywalności ludzkiego życia oraz o tragedii, będącą jego końcem staje się zrazem początkiem.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl