Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie Autorskie z Marcinem Świetlickim

Spotkanie Autorskie z Marcinem Świetlickim
 
Sam Marcin Świetlicki jest jednym z najwybitniejszych poetów polskich, czasów współczesnych, łączy z wielkim sukcesem dwa pola działania, czyli literaturę oraz muzykę.
gdzie?Sztuka Wyboru
Juliusza Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk
kiedy?27 stycznia 2018 od 17:00 do 19:00
organizatorSztuka Wyboru

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na autorskie spotkanie, które odbędzie się już 27-go stycznia 2018 roku, w gdańskiej Sztuce Wyboru, znajdującej się przy ulicy Juliusza Słowackiego 19. Zaczniemy o godzinie 17:00, zaś planowane zakończenie wydarzenia to godzina 19:00. Spotkanie z Marcinem Świetlickim zostanie poprowadzone przez Rafała Księżyka. "Nieprzysiadalność" to autobiografia Marcina Świetlickiego.

Sam Marcin Świetlicki jest jednym z najwybitniejszych poetów polskich, czasów współczesnych, łączy z wielkim sukcesem dwa pola działania, czyli literaturę oraz muzykę. Obszerna rozmowa autobiograficzna z Rafałem Księżykiem, który jest mistrzem tzw. wywiadu rzeki. Raczej nie skory do wylewnych zwierzeń oraz pilnie strzegący swej prywatności, w książce opowiada Świetlicki bardzo otwarcie o swym życiu, przy czym nie popada w tani sentymentalizm lub też w ekshibicjonizm celebrycki.

Autor mógł uczestniczyć czynnie w panelach, czytać wprost z kartki swe wiersze, w radio i w tv, jeździć na liczne stypendia. Wówczas owe wiersze byłyby jednak takie, które podobają się większości słuchaczy. Nie zaś takie jakimi są naprawdę. Mógł on, rzecz jasna, tak właśnie postąpić, ale wybrał inaczej. W opowiadaniach Marcina Świetlickiego pojawią się, między innymi ważni twórcy, pochodzący z pokolenia tzw. „brulionu”, legendarne już postacie z muzycznej sceny, muzycy z grupy Świetlicki, redaktorzy oraz dziennikarze "Tygodnika Powszechnego", artyści, malarze Grupy Ładnie. Wszyscy, z którymi artysta na przestrzeni lat współpracował, wadził się, czy przyjaźnił.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl