Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem

Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem
Wręcz uwielbia on Rosję oraz byłe państwa Sojuza, w których spędził cztery lata. Azję Środkową pokonał na rowerze, a także pustynię Gobi, Tybet, Chiny, natomiast Jezioro Bajkał zdobył na kajaku.
Gdzie?
Sopoteka
Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot
Kiedy?
21 grudnia 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Sopocka Biblioteka

Biblioteka Sopocka bardzo serdecznie zaprasza Państwa do Sopoteki na autorskie spotkanie, którego Gościem specjalnym będzie Jacek Hugo-Bader.

Autor przyszedł na świat w roku 1957 i jest reporterem „Gazety Wyborczej”. Wręcz uwielbia on Rosję oraz byłe państwa Sojuza, w których spędził cztery lata. Azję Środkową pokonał na rowerze, a także pustynię Gobi, Tybet, Chiny, natomiast Jezioro Bajkał zdobył na kajaku. W roku 2007, na zimę odbył samotną podróż samochodem z Moskwy do samego Władywostoku.

Opisał ją później w zbiorze reportaży zebranych, pod tytułem: "Biała gorączka", dzięki niemu zdobył nagrodę imienia Arkadego Fiedlera, o nazwie: „Bursztynowy Motyl”, z roku 2010. Ponadto jechał ruskim łazikiem. A w roku 2011 ukazały się „Dzienniki kołymskie”, czyli owoc, również samotnej, wyprawy na Kołymę. Jest także autorem książek, o tytułach: „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak” i „W rajskiej dolinie wśród zielska”, która została nominowana do Literackiej Nagrody Nike. To również współautor dokumentalnego filmu, pod tytułem: „Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy”. Został dwa razy uhonorowany nagrodą, o nazwie: Grand Press oraz głównymi nagrodami od Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Jest laureatem nagrody MediaTory, z roku 2016, kategoria AuTORytet. Ostatnia książka autora, nosząca tytuł: „Skucha” nominowana została do Nagrody Newsweeka imienia Teresy Torańskiej, a także do Literackiej Nagrody Nike, została również nagrodzona dzięki Magazynowi Literackiemu Książki w kategorii najlepsza książka - maj, rok 2016 i najlepsza książka 2016 roku.

Wydarzenie odbędzie się już 21-go grudnia 2018 roku, w Sopocie, przy ulicy Tadeusza Kościuszki 14. Zaczynamy o godzinie 18:00 i jest to impreza bezpłatna.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl