Spotkanie autorskie z Dariuszem Gzyrą

Spotkanie autorskie z Dariuszem Gzyrą
Jedna z możliwości to weganizm, który Dariusz Grzywa postrzega niczym kontestacja systemu, który manipuluje ludźmi. Kolejny krok to myślenie krytyczne, które stanowi elementarny akt oporu.
Gdzie?
Sopoteka
Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot
Kiedy?
20 sierpnia 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Sopocka Biblioteka

W imieniu Biblioteki Sopockiej serdecznie zapraszamy Państwa do Sopoteki na autorskie spotkanie z Dariuszem Gzyrą. Autor promować będzie swą książkę "Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta"! Spotkanie odbędzie się w Sopotece, przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Sopocie o godzinie 18:00, 20 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

Autor, Dariusz Gzyra jest działaczem społecznym, publicystą, weganinem, doktorantem w Instytucie Filozofii oraz Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. To działacz w Polskim Towarzystwie Etycznym oraz członek Trzeciej Kultury - Laboratorium Animal Studies. Dariusz Gzyra publikuje w periodyku „Zoophilologica. Polish Journal of Animal Studies”.

Redaktor twierdzi, iż w świecie gdzie zło panoszy się wszechobecnie wyraźnie widać, jak wiele dobrego można uczynić. Jedna z możliwości to weganizm, który Dariusz Grzywa postrzega niczym kontestacja systemu, który manipuluje ludźmi. Kolejny krok to myślenie krytyczne, które stanowi elementarny akt oporu.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Każdy rok w Polsce przynosi miliony zabitych zwierząt. Czynione jest to dla smaku, mody, kaprysu. Dzień w dzień, bez rozgłosu, na przemysłowych fermach oraz w rzeźniach giną cielęta, norki, kurczaki, świnie oraz wiele innych stworzeń zdolnych do odczuwania. Choć większość rodaków deklaruje sympatię, a nawet miłość do zwierząt oraz prawie wszyscy potwierdzają, że zwierzęta mogą odczuwać ból i cierpią tak jak ludzie, a co drugi z nas opiekuje się jakimś pupilem, to i tak niewielu z nas traktuje zwierzęcą krzywdę na poważnie.

Ludzie nie chcą widzieć śmierci i cierpienia zwierząt, więc prawie wszystkie odruchy przemocy wobec nich są działaniami na zlecenie. Zawsze zaplanowane, według standardów, metodycznie rozpracowane. Wyrażamy zgodę na stosowanie przemocy wobec zwierząt. Wszystko po to, byśmy mogli się nasycić smakiem mięsa oraz aromatem produktów pochodzących od zwierząt. To myślenie zwalnia konsumentów z wyrzutów sumienia, pojawia się jednak kluczowe pytanie: Czy zwalnia nas to z odpowiedzialności?

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl