Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie autorskie z Agatą Rybką

Spotkanie autorskie z Agatą Rybką
 
Amelia jest zawsze rozdrażniona, przez co wyróżnia się pośród rówieśniczek mocnym makijażem, czy też wyzywającymi strojami.
gdzie?Biblioteka Manhattan
Aleja Grunwaldzka 82, 80-001 Gdańsk
kiedy?9 stycznia 2018 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorBiblioteka Manhattan

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa a autorskie spotkanie z Agatą Rybką oraz jej debiutancką powieścią, noszącą tytuł: "31 korytarzy". Pisarka opowie nam o miłości, ale całkiem na nowo, w nowej odsłonie. Bardzo plastycznie, a także autentycznie operuje ona słowem, zamieniając w wątki, jakie mogłyby wydarzyć się naprawdę. Przy tym stara się nie koloryzować, a mówić wprost i równocześnie pokazywać swą głęboką wrażliwość oraz wyraźnie wytyczyć granice, których niekiedy nie powinno się wręcz przekroczyć.

A o czym, w takim razie, traktuje ta książka? Otóż szesnastoletnia Amelia rozpoczyna naukę w liceum, klasa z profilem geograficzno-fizycznym. Amelia jest zawsze rozdrażniona, przez co wyróżnia się pośród rówieśniczek mocnym makijażem, czy też wyzywającymi strojami. Przez problemy jakie ma w domu, ze swoją chorą matką, przez strach o kontakty z koleżankami i kolegami, jak również konflikt, który wciąż narasta pomiędzy Amelią a nauczycielka od geografii, dziewczynka w końcu trafia do szpitala. Pomoc niesie jej Ula, przyjaciółka, a także trzydziesto-ośmio letni nauczyciel od matematyki - pan Witold. Pomimo tego, iż na początku dziewczyna nie ma wiele sympatii do profesora, to między nimi rozwija się bardzo silne uczucie. Napisano książkę w formie dzienników nauczyciela oraz jego uczennicy. 

Słów kilka o samej autorce:
Agata Rybka przyszła na świat w roku 1995, w Sochaczewie. Teraz mieszka i pracuje w Gdańsku. Skończyła pierwszy stopień muzycznej szkoły, dział fortepianu, a także liceum ogólnokształcące, klasa biologiczno-chemiczna, w końcu skończyła na anglistyce. Świeżo upieczona "licencjatka" filologii angielskiej, Uniwersytet Gdański. Od jakichś 3 lat pracuje jako tłumaczka oraz nauczycielka, zaś w czasie wolnym maluje portrety i używa w ty celu tylko czarnego markera.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na spotkanie z Agata Rybka zapraszamy już 9-go stycznia 2018 roku, do gdańskiej Biblioteki Manhattan, znajdującej się przy Alei Grunwaldzkiej 82. Zaczynamy o godzinie 18:00, wydarzenie jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl