Spotkanie "Armenia"
Starają się zainspirować wszystkich, by poznawać świat oraz siebie przez podróżowanie, jak również udowadniając sobie samym oraz innym, iż z małym dzieckiem także można wyruszyć w daleki świat.
Gdzie?
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Papiernicza 2, 31-221 Kraków
Kiedy?
22 marca 2018 od 19:00 do 20:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Chaczkary z Noratus, które są niesamowite, lot najdłuższą kolejką świata na Skrzydłach Tatewu, wiszący most do miasta skalnego Khndzoresk, "Pociąg do podróży" zabierze Państwa tym razem do Armenii. Kasia oraz Marek z Kasai.eu odwiedzą również najwspanialsze klasztory oraz stolicę Erywań, która jest nazywana - Paryż Wschodu.

Prelegentami są:
Kasia Pustelny-Szewczyk jest wręcz uzależniona od podróżowania. Jest fizykiem z wykształcenia, zaś prowadzi zawodowo swój Butik, w którym znajduje się rękodzieło. Nie umie ona zasnąć spokojnie, jeżeli nie posiada zakupionego biletu na kolejną wyprawę. Do historii natomiast przeszło hasło lata temu rzucone w pociągu do Brukseli, brzmiące: „Marku, jedźmy gdzieś!”. Uwielbiany moment w podróży, to otworzenie drzwi do domu wracając z drugiego końca kuli ziemskiej, ponieważ jak sama powtarza, mimo wszystko jest domatorką, a podróżuje aby nieustająco się utwierdzać się w takim przekonaniu.

Marek Szewczyk jest ojcem, mężem, podróżnikiem, kucharzem, programistą oraz przedsiębiorcą, zaś z wykształcenia to fizyk, a także astronom. Właśnie w takiej kolejności, ponieważ jest przekonany, iż to nie dyplomy, miejsca pracy i uczelnie definiują osobowość człowieka. Pytania dotyczące sensu życia zadawać przestał, kiedy w roku 2012, w czerwcu na świat przyszła jego córeczka - Malwina, odpowiedź kompletna na wszystkie niemalże pytania egzystencjalne. Jego ulubionym momentem w podróży jest chwila, kiedy samolot podrywa się ku górze, a gdzieś tam daleko pozostają troski szarej rzeczywistości, a zaczyna się ciekawa przygoda.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Razem od ponad dwunastu lat, chociaż znają się już od osiemnastu. Studia ich połączyły, a odbywały się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jagielońskiego, a także wspólne pasje. Z początku para podróżująca, później małżeństwo, zaś obecnie rodzina trzy osobowa. Od roku 2009 opisują swe podróże na blogu, znajdującym się pod nazwą: Kasai.eu. Starają się zainspirować wszystkich, by poznawać świat oraz siebie przez podróżowanie, jak również udowadniając sobie samym oraz innym, iż z małym dzieckiem także można wyruszyć w daleki świat.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl