Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spokanie poetyckie z Wandą Neumann „Wiersze łódzkie żartobliwe” Wiesława Nowickiego

Spokanie poetyckie z Wandą Neumann „Wiersze łódzkie żartobliwe” Wiesława Nowickiego
 
Wiesław Nowicki urodził się w rodzinie, gdzie zamiłowanie do kultury dziedziczy się w genach.
gdzie?Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"
Turystyczna 3, 80-680 Gdańsk
kiedy?16 listopada 2017 od 17:00
za ile?bezpłatnie
organizator"Wyspa Skarbów" Gdański Archipelag Kultury w Gdańsku

Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów" otwiera swe podwoje i zaprasza na poetyckie spotkanie z Wandą Neumann, która rozmawiać będzie o „Wierszach łódzkich żartobliwych” Wiesława Nowickiego.

Wiesław Nowicki urodził się 13 listopada w 1946 roku w Łodzi, a zmarł w Gdańsku, 24 maja 2012 roku. To znany aktor i dziennikarz. Dał się poznać jako świetny reżyser teatralny oraz działacz kultury i propagator klasycznej muzyki. Wiesław Nowicki urodził się w rodzinie, gdzie zamiłowanie do kultury dziedziczy się w genach. To syn Sabiny Nowickiej oraz znanego aktora z Łodzi - Zygmunta Nowickiego, a także wnuk pana Józefa Nowickiego najsłynniejszego tramwajarza z Łodzi. To także mąż Wandy Neumann, aktorki. Korzenie rodzinne ze strony matki prowadzą do wielkiej, zacnej księgarskiej rodziny Glücksbergów. Nowicki to wnuk Glücksberga. Rodzina ta zasłynęła z wydania drukiem dzieł Wojciecha Bogusławskiego oraz Juliana Ursyna Niemcewicza,a także braci Śniadeckich. Wiesław Nowicki po dziadkach odziedziczył miłość, szacunek i oddanie do wnikliwej obserwacji świata, a także historii i przede wszystkim książek.

W roku 1977, wspólnie ze znaną i utalentowaną aktorką Wandą Neumann zainicjował powstanie nieinstytucjonalnego zawodowego Teatru na Przymorzu. Od zawsze interesował się teatrem poetyckim, któremu chciał nadać kameralny charakter. Teatr miał się zajmować intelektualnymi refleksjami na temat świata oraz samej natury ludzkiej. Kolejna wielka pasja Wiesława Nowickiego to telewizyjne dziennikarstwo. Artysta stworzył mnóstwo audycji telewizyjnych. Były to: Salony artystyczne Wiesława Nowickiego, Twarze oraz Musica Noster Amor. Programy poświęcone były ambitnej tematyce kulturalnej. Prowadził również wywiady dla Gdańskiej Telewizji Kablowej oraz Telewizji Trójmiasto. Wśród rozmówców pojawiały się osobowości sceny muzycznej w Polsce.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Wiesław Nowicki zasłynął z tego, że zawsze wybierał własne, często trudniejsze szlaki. Był myślicielem i indywidualistą. Pozostawił po sobie mnóstwo refleksji, które bez trudu przelewał na papier, a część tego dorobku udało mu się opublikować. Stąd edycja "Wierszy łódzkich żartobliwych" Wiesława Nowickiego, które otrzymały wyróżnienie podczas Konkursu Wydawnictw Literatury Pomorskiej, które odbyły się w trakcie "Costerina 2014", czyli XV Kościerskich Targów Książki Kaszubskiej oraz Pomorskiej.

Spotkanie poetyckie z Wandą Neumann poświęcone „Wierszom łódzkim żartobliwym” Wiesława Nowickiego odbędzie się w Gdańskim Archipelagu Kultury "Wyspa Skarbów", przy ulicy Turystycznej 3 w Gdańsku. Zapraszamy już 16 listopada. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl