Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Spektakl "Śmiech wzbroniony"
Rzeczywistość jaką przedstawiono nam w komedii pod tytułem "Śmiech wzbroniony" przypomina domek z kart.
Gdzie?
Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka - TV Wrocław
Al. Karkonoska 8, 53-015 Wrocław
Kiedy?
5 października 2019 od 18:00
Za ile?
60 zł
Organizator
Agencja artystyczna WONDERLAND

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na spektakl pod tytułem "Śmiech wzbroniony" Miro Gavrana w przekładzie Tuszyńskiej Anny. Trójkąt, a w nim ona, on i jeszcze raz ona. Koniecznie musicie zobaczyć szalony trójkąt w akcji i wszystkie zależności, występujące między nimi. Kasia, 32-latka, psycholog szkolna, po blisko 5-ciu latach romansu ze starszym o 16 lat kochankiem Piotrem- zrywa tę znajomość. Natomiast Piotr od ponad 20-stu lat ma żonę i dorosłe dzieci. Kiedy ich romans się kończy, Piotra wraca do żony stając się zaborczym i nieznośnym mężem, usiłującym narzucić swoim bliskim nowe zasady rodzinnego życia. Z takiego przebiegu spraw niezadowolona jest zona Piotra, która postanawia doprowadzić do spotkania z byłą już kochanką swojego męża. Szantażem próbuje zmusić ją do tego, aby sprawy przybrały dawny obrót, co ma pozostać ich tajemnicą.

Akcja spektaklu wiedzie do rozwiązań, do których nie przywykliśmy. Rzeczywistość jaką przedstawiono nam w komedii pod tytułem "Śmiech wzbroniony" przypomina domek z kart. Wyjmiesz choć jedno kartę i wtedy...zapanuje ŚMIECH. Całkiem gorzki, nie mniej jednak śmiać się zawsze wolno, głośno też, ale na swoją odpowiedzialność!

Wszystkie sztuki Miro Gavrana już ponad dwie dekady triumfują na scenach całego świata, a "Śmiech wzbroniony" jest z pewnością jednym z jego największych osiągnięć. Komedia "Śmiech wzbroniony" autorstwa tegoż chorwackiego dramaturga uhonorowana została nagrodą iście prestiżową Marina Drżica Chorwackiego Ministerstwa Kultury. Przełożono ją w kilku językach i wystawiano na deskach wielu europejskich teatrów, co więcej- z wielkim powodzeniem. Powstała także jej wersja filmowa. Mamy wielką nadzieję, że prezentacja sztuki, która powstała przy współudziale uznanych wykonawców, realizatorów dostarczy Państwu ogrom dobrej zabawy, ale także skłoni do refleksji o relacjach między kobietą, a mężczyzną, jakie nawiązują się w świecie współczesnym.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Aktorzy, którzy wystąpią w spektaklu:
- Joanna- Urszula Piwnicka
- Kasia- Michalina Robakiewicz
- Piotr- Tomasz Dedek
Reżyser: Henryk Adamek
Scenografia: Małgorzata Woźniak
Muzyka: Maciej Muraszko

Zapraszamy serdecznie już 5.10.2019 roku o godzinie 18.00 do Sali Koncertowej Radia Wrocław imienia Jana Kaczmarka- TV Wrocław.
Cena biletu: 60 zł.
Organizatorem wydarzenia jest: Agencja artystyczna WONDERLAND.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl