Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spektakl SAM

Spektakl SAM
 
Tematem wspólnym jest świadomość kogoś, kto chce wszelkimi sposobami dowiedzieć się, kim jest, pragnie poznać tą osobę, której twarz ciągle widoczna jest w jego umyśle.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?11 lutego 2018 od 18:00
za ile?35 zł
organizatorFundacja Teatru BOTO

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na przedstawienie SAM, które oparte jest na tekstach Samuela Becketta, Williama Shakespeare’a oraz Sarah Kane. Nie ma on tradycyjnej dramatycznej struktury, w której historia bohatera, przez jego perypetie, zmierza ku finalnemu rozwiązaniu. Nie ma również zarysowanej wyraźnie scenicznej postaci, o jakiej można by mówić jasno i pewnie. Akcja przedstawienia jest zbudowana z fragmentów zabłąkanych, pochodzących z: „Hamleta”, „Psychosis 4.48” oraz z „Towarzystwa”. Tematem wspólnym jest świadomość kogoś, kto chce wszelkimi sposobami dowiedzieć się, kim jest, pragnie poznać tą osobę, której twarz ciągle widoczna jest w jego umyśle.

Nieubłaganie oraz bardzo wyraźnie te i podobne pytania docierają do nas, czy podobają się nam, czy też nie, kiedy doświadczamy kryzysu tożsamości, w stanie szoku, czy nerwowego załamania. Właśnie dlatego mamy taki, nie zaś inny wybór tekstów. Beckett zapytuje z wielką precyzją oraz metodycznością, prawie kartezjańską. Natomiast Sarah Kane wręcz krzyczy, beż żadnych ogródek, wprost z serca. Zaś Szekspir wyśpiewuje to wszystko w hamletowskich monologach. Co zatem ich łączy? To, iż człowiek zmuszony jest toczyć ów pojedynek całkiem sam. Na scenie aktor ma jednakże przewagę, iż jego towarzyszem jest wizualny, teatralny sobowtór, który umożliwia mu sytuację dialogu z widzem oraz z autorem.

W sferze teatralnej praktyki przedstawienie powstało z inspiracji pracą,a raczej jej ostatnim etapem Jerzego Grotowskiego, a także odkryciami psychologii, która zorientowana jest na proces Mindella, zaś przede wszystkim dialogicznymi sytuacjami, które wynikły ze struktur auto-referencyjnych monologów narracyjnych beckettowskich. Ostani z tych obszarów staje się polem centralnym i badawczym dla artysty oraz tematem głównym jego doktorskiego przewodu, który jest realizowany pod czujnymi skrzydłami profesora Krystiana Lupy.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

W badaniu praktycznym dialogicznej sytuacji twórca korzysta z konsultacji, a także z wiedzy psycholożki Agnieszki Wróblewskiej (Warszawska Akademia Psychologii, która Zorientowana jest na Proces). Choreografia, reżyseria, scenografia oraz kostiumy: Przemysław Wasilkowski. Tekstem zajął się Przemysław Wasilkowski czerpiąc z Samuela Becketta, Williama Shakespeare’a i Sarah Kane. Obsada: Przemysław Wasilkowski. Premiera: 20-go września 2016 roku. Instytut Jerzego Grotowskiego - Wrocław.

Zapraszamy serdecznie na spektakl, który odbędzie się już 11-go lutego 2018 roku, w sopockim Teatrze Boto, znajdującym się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Zaczynamy o godzinie 18:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl