Spektakl "Poskromienie złośnicy"
To gorzka komedia, traktująca o wyrobieniu w kobietach nawyku uległości względem swego pana oraz małżonka.
Gdzie?
Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
Kiedy?
23 kwietnia 2018 od 19:00
Za ile?
20 zł
Organizator
Gdański Teatr Szekspirowski, Fundacja Theatrum Gedanense

Spektakl, pod tytułem: "Poskromienie złośnicy" odbędzie się z okazji 454 narodzin wielkiego Williama Szekspira. Zapraszamy zatem już 23-go kwietnia 2018 roku, do gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, znajdującego się przy ulicy Bogusławskiego W. 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych. Zapraszamy, by wspólnie świętować tę wielką uroczystość.

Tym razem w Teatrze Szekspirowskim zagości przedstawienie, pod tytułem: "Poskromienie złośnicy", które wykona Teatr PAPAHEMA, zdobywca Nagrody Publiczności i Nagrody Gazety, o nazwie: Shakespeare Daily, Konkurs SzekspirOFF w trakcie dwudziestego pierwszego Festiwalu Szekspirowskiego, Gdańsk.

Dziewięcioro aktorów, z młodego pokolenia, absolwentów z jednego rocznika z Wydziału Sztuki Lalkarskiej Teatralnej Akademii imienia Aleksandra Zelwerowicza, Białystok, sięgnęło po sztukę: "Poskromienie złośnicy", aby móc zmierzyć się z ogromną legendą autora pochodzącego ze Stratfordu, obok Avonu.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

To gorzka komedia, traktująca o wyrobieniu w kobietach nawyku uległości względem swego pana oraz małżonka. Jest to w takim wykonaniu mieszanina konwencji teatru współczesnego z teatrem elżbietańskim. Przekład - Stanisław Barańczak, scenografia - Sylwia Maciejewska, opieką artystyczną zajmie się natomiast Sylwia Janowicz-Dobrowolska, a muzyką Natasza Topor, choreografia to domena Anny Sawickiej-Hodun, zaś reżyserią światła zajął się Maciej Iwańczyk.

W obsadzie zobaczą Państwo: Paulinę Moś, Małgorzatę Patryn-Gurłacz, Katarzynę Pietruską, Helenę Radzikowską, Przemysława Bollina, Filipa Gurłacza/Patryka Ołdziejewskiego, Pawła Rutkowskiego, Mateusza Trzmiela oraz Piotra Wiktorko. Spektakl trwa sto minut.

Jest to także połączenie dramatycznego aktorstwa z wykorzystaniem dowcipu, jak również formy zabawowej z widownią, dowcipu i refleksji na temat ról, które przypisuje się nam codziennie oraz prób wymykania się temu "szufladkowaniu".

Pod kostiumem klasycznym, który utrzymuje ciało w granicach ukrywa się współczesna wrażliwość płynąca od tych młodych twórców. Wielkie wyczulenie na zagadnienia dotyczące partnerstwa, płci i relacji daje doskonale o sobie znać i demaskuje, tym samym, sztywną konwencję. Jedna z bardziej szowinistycznych sztuk Szekspira w tej interpretacji nabierze nowych znaczeń, stanie się migotliwa, postawi pytania, ale nie udzieli na nie odpowiedzi w tonie patriarchalnym, da widowni możliwość wyboru.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl