Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Spektakl "Lord of the dance"
Spektakl pod tytułem Lord of the Dance, jest historią opowiadaną tańcem.
Gdzie?
Tauron Arena Kraków
Stanisława Staszica 7, 31-571 Kraków
Kiedy?
12 listopada 2017 od 18:00
Za ile?
120 zł
Organizator
Tauron Arena Kraków

Zapraszamy Państwa na wyjątkowy wieczór do Tauron Areny w Krakowie. Broadway, to miejsce gdzie okrzyknięto ich arcydziełem jedynym w swoim rodzaju. Ich stopy doprowadziły do drżenia deski największych scen na świecie, a tym razem Lord of the Dance, już 12.11.2017 roku da popisowy występ w krakowskiej Tauron Arenie! Organizator wydarzenia to: Makroconcert.

LORD OF THE DANCE w 2017 roku obchodzi swoją 20-stą rocznicę zmagań artystycznych. Twórcą grupy jest Michael Flatley, który bez chwili zawahania mówi, że jego niezwykle utalentowani podopieczni przerośli samego mistrza, opanowując synchronizację ruchów do prawdziwej perfekcji, co jest nie lada osiągnięciem!

Grupa odwiedziła już każdy kontynent na tym świecie, 80 odwiedzonych krajów, 70-cio milionowa publiczność, która miała okazję do podziwiania popisów artystycznych. Grupa jest bardzo popularna, a świadczyć o tym może chociażby wynik sprzedaży CD czy DVD, których sprzedano dziesiątki milionów.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Założycielem LORD OF THE DANCE jest Michael Flatley, niekwestionowany król tańca irlandzkiego, amerykański choreograf oraz tancerz, któremu obcy jest strach przed łamaniem zasad. Sprzeciwił się temu, co nakazywała tradycja i poszerzył swoje choreografię o układy w których wykorzystywane są również górne partie ciała, co miało wpływ na całkowitą zmianę irlandzkiego tańca, a tym samym zdobył uznanie całego świata.

Artysta ma na swoim koncie wiele tanecznych, prestiżowych nagród. Rok 1991, to nagroda, która zwie się Skarb Narodowy, nadana przez samego Ronalda Regana- ówczesnego prezydenta. Artysta wykonuje, aż 35 stepów w ciągu jednej sekundy, co pozwoliło mu znaleźć się w Księdze Rekordów Guinnessa. Został okrzyknięty "najszybszymi stopami świata".

Spektakl pod tytułem Lord of the Dance, jest historią opowiadaną tańcem. Korzenie tejże historii, to irlandzki folklor. Mały Duch, jest podróżnikiem w czasie, robi to, bo chce pomóc niejakiemu Panu Tańca uchronić lud przed atakami Don Dorcha czyli Pana Ciemności. Bitwa oraz starcie łączą się tutaj z wątkiem pełnym miłości, wzlotów oraz upadków, łączą się z namiętnością i dramaturgią, wszystkiemu wtóruje dynamiczna, celtycka muzyka.

W troszkę innym wydaniu przedstawiona jest tutaj walka dobra i zła, która wciąż budzi zainteresowanie, od początku do samego końca tegoż show. Za niesamowite wrażenia odpowiadają: przepiękna scenografia, oświetlenie niebywale spektakularne oraz około 600 kostiumów, które zostały stworzone specjalnie na potrzeby spektaklu.

Kompozytorem muzyki jest Gerard Fahy, muzyki, która jest potęgującym elementem zarówno nastroju jak i energii, którą ze swoją publicznością, bardzo chętnie dzielą się tancerze. A jak wiadomo, to właśnie tancerze są najważniejsi podczas tegoż przedstawienia. To młodzi, niezwykle utalentowani artyści, którzy mają już na swoim koncie nagrody zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Odznaczają się niesamowitym stylem, w którym dają popis skomplikowanych układów, gdzie kluczową rolę ma praca ich nóg. Dynamika z jaką łączą jazz, balet, freestyle i taniec tradycyjny, jest z najwyższego poziomu.

Artyści, którzy wystąpią w spektaklu:
- Morgan Comer
- Matthew Smith
- James Keegan

Jak mówi sam Michael Flatley, każdy z tych artystów to supergwiazda i oczywiście nie moglibyśmy się nie zgodzić z taką opinią. Spektakl pod tytułem Lord of the Dance jest niezwykle precyzyjny i pełen finezji. Wartość produkcji, to blisko 6 milionów euro, a scenografia i sprzęt techniczny mieszczą się w aż 8 tirach! Spektakl jest pełen zapierających dech w piersiach efektów pirotechnicznych, przełomowej technologii, która wykorzystuje hologramy, nie brakuje tańczących robotów, zaskakującej gry świateł czy ruchomej, wielopoziomowej sceny.

Akrobatyka połączona jest z celtyckim, przepięknym tańcem. Spektakl pod tytułem Lord of the Dance, to wspaniała propozycja na wspólnie spędzony wieczór z rodziną. Spodoba się dorosłemu, zachwyci dzieci. To wyjątkowa lekcja irlandzkiej kultury oraz tradycji. To pokaz precyzji i finezji w wykonaniu stepujących geniuszy!

Zapraszamy już 12.11.2017, Tauron Arena Kraków, godzina 18:00, cena biletu- 120 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl