Spektakl "Kocham Bałtyk"
Pomimo tego, że ciagle narzekamy na wakacje nad Morzem Bałtyckim, to kolejne i tak spędzimy właśnie tam, wciąż uparcie szukając powodu do niezadowolenia
Gdzie?
Teatr na Plaży w Sopocie
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
Kiedy?
1 maja 2019 od 19:00
Za ile?
45 zł

Zapraszamy państwa bardzo serdecznie już 1 maja 2019 roku na premierę spektaklu Agnieszki Przepiórskiej, który powstał na podstawie tekstu autorki Zośki Papużanki.

Spektakl pod tytułem "Kocham Bałtyk" Agnieszki Przepiórskiej, znana również jako między innymi Dzika Agnes czy HGW oraz Samotna Matka z teatru kabaretowego pod tytułem "Pożar w Burdelu". Aktorka na co dzień związana jest z warszawskim Teatrem Polonia. Spektakl powstał według tekstu autorki Zośki Papużanki, nominowanej dwukrotnie do Paszportów Polityki a także do polskiej Nagrody Literackiej przyznawanej za książkę roku- "Nike".

Wakacje nad polskim morzem znamy niemal wszyscy. Każdy z nas narzeka na ceny, niemal zawsze na pogodę, ale najczęściej narzekamy na samych siebie, bo to nasze cechy zazwyczaj utrudniają nam spokojny, letni wypoczynek. Pomimo tego, że ciagle narzekamy na wakacje nad Morzem Bałtyckim, to kolejne i tak spędzimy właśnie tam, wciąż uparcie szukając powodu do niezadowolenia.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Tym razem nad polskie morze wysyłamy bohaterkę spektaklu pod tytułem "Kocham Bałtyk". To bardzo złożona osobowość, złożona z naszych obserwacji oraz doświadczeń, z rozmów tych mniej poważnych i tych bardzo poważnych. Bohaterka jest kobieta, która już niczego nie musi udawać. Wspomnienia przywołują tematy z dzieciństwa- nie stanowiące jednak smutku ani bólu, a także tematy z młodości, będące raczej punktem odniesienia, będącego punktem odbicia się. W owej kobiecie brak jest buntu, dominuje dojrzałość, co sprawia, że potrafi ona mówić otwarcie o swoich niepokojach czy potrzebach.

W spektaklu przeplatają się liryka z komizmem, narzekania z refleksjami, a przyziemne problemy życia codziennego głównej bohaterki spektaklu spotykają się z potrzebami odnalezienia czegoś więcej. Jesteśmy więc nawet pewni, że bardzo dobrze znacie ową panią. Sprawdzimy czy znajdzie ona swoje miejsce na rozbicie parawanu...

Wiktoria Formella ( Nowa Siła Krytyczna) podczas premiery spektaklu "Kocham Bałtyk", który to uświetnił gdański XX Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, mówi o spektaklu i o samej autorce, że podczas godziny trwania monodramu jest w stanie utrzymać uwagę swojej publiczności, która nagradza ją za to owacjami na stojąco. Jej rola to źródło lekkiej ironii, humoru oraz śmiałości z jaką wciąga widza w działanie. Jednego oskarża, drugiemu zagląda do torebki.

Twórcami spektaklu są:
- za tekst odpowiada Zośka Papużanka
- reżyserem spektaklu jest Agnieszka Przepiórska
- reżyserska współpraca należała do Anny Gryszkówny
- za scenografię i kostiumy odpowiada Grupa Mixer
- choreografię stworzył Arkadiusz Buszko
- wystąpi: Agnieszka Przepiórska

Zapraszamy państwa bardzo serdecznie już 1.05.2019 roku do Teatru na Plaży w Sopocie o godzinie 19.00. Cena biletu: 45 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl