Spektakl dla dzieci "Trzej muszkieterowie"
Wspomnienia gonitw chłopięcych, gir podwórkowych, wspinaczek na drzewa oraz wypraw rowerowych są tutaj połączone z pierwszymi literackimi, a także filmowymi fascynacjami.
Gdzie?
Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
Kiedy?
6 czerwca 2018 od 18:00
Za ile?
20 zł
Organizator
Gdański Teatr Szekspirowski, Fundacja Theatrum Gedanense

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na przedstawienie przeznaczone dla dzieci, pod tytułem: "Trzej muszkieterowie", które odbędzie się 5-go oraz 6-go czerwca w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, znajdującym się przy ulicy Bogusławskiego W. 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

Powieść, pod tym samym tytułem: "Trzej muszkieterowie" napisana przez Aleksandra Dumasa już od wielu lat jest w ścisłym kanonie młodzieżowej literatury, dla twórców spektaklu stała się ona pretekstem, by cofnąć się do czasów swego dzieciństwa. Owi twórcy przestawienia to członkowie Teatru Alatyr. Spektakl zobaczą Państwo na scenie Teatru Gdańskiego.

Wspomnienia gonitw chłopięcych, gir podwórkowych, wspinaczek na drzewa oraz wypraw rowerowych są tutaj połączone z pierwszymi literackimi, a także filmowymi fascynacjami. Pamiętamy zatem emocje, towarzyszące nam, kiedy czytaliśmy książki Alfreda Szklarskiego, Juliusza Verne’a, Karola Maya, pamiętamy puszczane w telewizji w przedpołudnia niedzielne filmy kostiumowe prosto z Hollywood. Była w nas wielka potrzeba, żeby odbywać dalekie podróże ku odległym krainom oraz przeżywać przygody, a potem o nich opowiadać. Tak własnie mówią sami autorzy tego spektaklu.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

W latach dziewięćdziesiątych rzadko których rodziców było stać na to, żeby swoje pociechy posyłać na wycieczki zagraniczne, czy na zapisanie ich na kursy konnej jazdy, albo na lekcje szermierki. Zatem miejscami zabaw dziecięcych były głównie podwórka z drzewami i piaskownicą, a także zardzewiałym trzepakiem, który stał przy śmietniku. Własnie tam można było poznawać znaczenie słów, jak odwaga, przyjaźń i tam można było przeżyć godne zapamiętania chwile.

Opowieść o dzielnym d’Artagnanie, który stara się zostać muszkieterem królewskim kryje w sobie pochwałę fantazji i zabawy oraz lojalności wobec przyjaciół i tęsknotę za czasem, kiedy nic złego nie było w noszeniu krótkich spodni, a także bieganiu po garażowych dachach.

Dla dorosłych przedstawienie jest czymś w rodzaju nostalgicznego przypomnienia o tym, iż i oni sami byli jeszcze niedawno dziećmi. Zaś dla dzieciaków to przykład, iż zabawa na zewnątrz jest w rzeczywistości bardziej ekscytująca od grania na komputerze.

Spektakl jest przeznaczony dla milusińskich w wieku od siedmiu do jedenastu lat. Zapraszamy serdecznie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl