Space Adventure - Kosmiczna Wystawa NASA

Space Adventure - Kosmiczna Wystawa NASA
Każdy eksponat można oglądać z bliska, z każdej strony. Czeka nas niesamowita podróż w kosmos, bez potrzeby opuszczania Ziemi.
Gdzie?
Hala Stulecia we Wrocławiu
Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
Kiedy?
21 marca 2019
Za ile?
30 zł
Organizator
Makroconcert

Ogromna sensacja, największa światowa wystawa- krótko mówiąc "nie z tej Ziemi" nad którą patronat przejęła NASA zawita we Wrocławiu! Ekspozycje oglądać będzie można w Hali Stulecia przez niemalże 3 miesiące, a dokładniej od 21.03 do 18.06. 2019 roku. Space Adventure jest wspaniałą kolekcją radzieckich oraz amerykańskich eksponatów pochodzących z US Space Rocket Center oraz NASA Visitor Center, która prezentuje kosmiczne podróże począwszy od wieku ubiegłego po dziś dzień.

We wrocławskiej Hali Stulecia zlokalizowanej przy ulicy Wystawowej 1, oglądać będzie można ponad 100 eksponatów, rozmieszczonych na 3 tysiącach metrów kwadratowych. Zobaczymy między innymi, takie wspaniałości jak:

- międzynarodowa stacja kosmiczna ISS
- satelita Sputnik 1
- załogowy statek kosmiczny Orion
- modele takich rakiet jak między innymi: Saturn, Sojuz, SLS, Ares 2, czy Liberty
- kapsuła Apollo
- prawdziwe kokpity i elementy maszyn kosmicznych
- Lunar Rover - łazik księżycowy, uczestniczący w misjach Apollo
- 11 oryginalnych skafandrów kosmonautów, a w tym skafander Gagarina
- asteroidy oraz prawdziwe kamienie księżycowe.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Każdy eksponat można oglądać z bliska, z każdej strony. Czeka nas niesamowita podróż w kosmos, bez potrzeby opuszczania Ziemi. Dzięki kilkunastu symulatorów, będziemy mogli między innymi odbyć lot wprost na księżyc, sprawdzić jak to jest znaleźć się w stanie nieważkości, możemy również wykorzystać swoją pasję do majsterkowania tym razem wśród gwiazd w samej stacji kosmicznej, nie zabraknie również okazji by stanąć stopą na srebrnym globie.

Wystawa ukazuje nam naukowe a także techniczne aspekty wędrówek w kosmos, skupia się na misjach kosmicznych i ich historii, a także wskazuje na ich ścisły związek z człowiekiem, tym samym przedstawia przedmioty, które służą kosmonautom w życiu codziennym na okołoziemskiej orbicie.

Kosmiczna ekspozycja jest niebywała podróżą w czasie, ukazuje historię ekspansji kosmicznej przestrzeni zaczynając od czasów w których żył Juliusz Vernea. Wystawa jest wyjątkowa między innymi za sprawą pochodzenia, ale również przez swój szeroki przekrój prezentowania różnorodności kosmicznych. Jest to kolekcja bezcenna, która do Wrocławia dotrze w 20 wielkich kontenerach morskich wprost z samego NASA. Wystawę podziwiać można było już w wielu europejskich miastach, a także w USA czy w Południowej Afryce. Na dzień dzisiejszy obejrzało ją około 3.5 mln odwiedzających, co jest dowodem na ogromne zainteresowanie nią.

Dla nas będzie to z pewnością jedyna okazja, by zrobić dobie pamiątkowe zdjęcie w kombinezonie astronauty czy własnymi rękoma dotknąć księżycowy kamień. Poza obcowaniem z niebywałymi eksponatami, będziemy mieli także okazję zobaczyć jak wewnątrz kosmicznej stacji hoduje się np. warzywa, jak wygląda korzystanie z toalety, kiedy w gre wchodzi grawitacja, jakim cudem w kosmosie znalazł się automat ze słynną Coca-Colą i dlaczego akurat tam nie udało się mu zrobić wielkiej kariery. Sami będziecie sobie Państwo mogli odpowiedzieć na te jakże nurtujące pytania, odwiedzając wystawę we Wrocławiu.

W skład ekspozycji wchodzą modele oraz makiety, programy z prawdziwych, ogromnych rozmiarów sprzętów oraz maszyn, wykorzystywane niegdyś do misji w galaktyczną przestrzeń przez Stany Zjednoczone i Związek Radziecki, takie jak: Mercury, Apollo, Sojuz-Apollo, Gemini, Skylab, ISS, STS czy Shuttle-Mir. Kawałek przestrzeni przeznaczonej na wystawę zagospodarowana została pod Space Gamp, tutaj na odwiedzających czeka niepowtarzalna okazja, by choć na chwilę udać się w galaktyczną wyprawę.

Projekt ma ogromna wartość edukacyjną, co potwierdza wiele naukowych instytucji z całego świata, a potwierdzić to może uzyskany patronat przez NASA oraz ośrodków, które współpracują z Agencją Kosmiczną. Wystawa cieszyła się ogromną popularnością w każdym mieście, gdzie gościła i zachwycała odwiedzających.

To niepowtarzalna okazja do przeżycia wielkiej, kosmicznej przygody tutaj na Ziemi.
Bilet wstępu: 30 zł.
Organizatorem wystawy we Wrocławiu jest Makroconcert.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl