Soulfly zagra 30 lipca we Wrocławiu!
Prócz znanych przebojów, podczas koncertu usłyszą Państwo także materiał z wydanej w tamtym roku płyty, pod tytułem: "Ritual”.
Gdzie?
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
Kiedy?
30 lipca 2019 od 20:00
Za ile?
80 zł

wROCKfest.pl zaprasza Państwa bardzo serdecznie już 30-go lipca 2019 roku do wrocławskiej Sali Gotyckiej, znajdującej się w Starym Klasztorze, przy ulicy Purkyniego J. E. 1 na koncert formacji Soulfly! Bilety wstępu kosztują 80 złotych.

Prócz znanych przebojów, podczas koncertu usłyszą Państwo także materiał z wydanej w tamtym roku płyty, pod tytułem: "Ritual”. Max Cavalera mówi, iż nowy album zespołu Soulfly pokazuje wszystko, co w nich najlepsze, zaś gatunkowo reprezentować będzie „tribal thrash metal”, czyli „plemienny thrash metal”. Jest to stworzone przez grupę połączenie autorskie thrash metalu i muzyki plemion amazońskich.

Soulfly jest kapelą amerykańską heavy metalową, która została założona w roku 1997, w Phoenix. Pomysłodawcą projektu był frontman formacji Sepultura - Max Cavalera. Formacja na swoim koncie posiada jedenaście studyjnych albumów.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Zaczynając od wydanego w roku 1998 debiutanckiego albumu, pod tytułem: „Soulfly”, który sprzedał się w pięciuset tysiącach egzemplarzy i uzyskał status Złotej Płyty, zespół eksperymentował z przeróżnymi gatunkami metalowymi i łączył muzykę ciężką z rytmami plemiennymi rodem wprost z Brazylii oraz muzyką pochodzącą wprost z Bliskiego Wschodu. Artystyczna twórczość zespołu Soulfly na rynku muzycznym wyróżnia się głównie za sprawą tego, iż artyści łączą w sposób odważny ciężką metalową muzykę i elementy zaczerpnięte z południowoamerykańskiej muzyki, zwanej: bossa nova oraz pochodzącym prosto z Jamajki, wszystkim dobrze znanym reggae. Teksty formacji i ich różnorodność muzyczna idą ze sobą w parze. W utworach Cavalera poruszane są często tematy polityczne oraz społeczne, artysta śpiewa o agresji, o wojnie, czy też o niewolnictwie, jak również są analizowane tematy duchowe. W skład zespołu wchodzą: Marc Rizzo - gitara, Max Cavalera - wokal, gitara, Zyon Cavalera - perkusja i Mike Leon - wokal, gitara basowa.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl