Sopockie Dni Seniora 2019
Każdy dzień będzie miał charakter tematyczny, zadedykowany konkretnemu obszarowi z senioralnej polityki: obywatelska aktywność, bezpieczeństwo, aktywność fizyczna, edukacja, kultura oraz zdrowie.
Gdzie?
Grodzisko w Sopocie
Haffnera J. J. 63, 81-171 Sopot
Kiedy?
13 czerwca 2019 od 10:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Urząd Miasta Sopotu

Od 10-go do 14-go czerwca w przeróżnych punktach miasta będą miały miejsce Sopockie Dni Seniora. Będzie to czas wypełniony po same brzegi wieloma atrakcjami. Pokazy, warsztaty, koncerty, wykłady, spotkania międzypokoleniowe, festyn, prelekcja obrazu filmowego w połączeniu z dyskusją, sportowe aktywności, a także stoiska z ofertami dedykowanymi seniorom. I jest to jedynie część naszych propozycji na jakże aktywny tydzień, który na Państwa czeka.

Każdy dzień będzie miał charakter tematyczny, zadedykowany konkretnemu obszarowi z senioralnej polityki: obywatelska aktywność, bezpieczeństwo, aktywność fizyczna, edukacja, kultura oraz zdrowie. Liczne z naszych propozycji mają międzypokoleniowy charakter, na które my ze swej strony zapraszamy dziadków i wnuków. Swą ofertę zaprezentują, między innymi: Domy Sąsiedzkie, Grodzisko i Muzeum Sopotu. W granicach Sopockich Dni Seniora również będzie miało miejsce uroczyste zakończenie akademickiego roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w Sopocie.

„Spotkanie z archeologią” - Muzeum Archeologiczne: o godzinie 10:00 odbędzie się prelekcja i pokaz wykonywania krzemiennych narzędzi - "Ludzie epoki kamienia"; o godzinie 11:00 będzie miała miejsce prelekcja i pokaz - "Uzbrojenie Słowian i Wikingów"; o godzinie 12:00 będziecie Państwo mogli postrzelać z łuku, później wziąć udział w ognisku, na którym upieczecie kiełbaski (w swoim zakresie); o godzinie 13:00 zwiedzicie wystawę z przewodnikiem - „Ostrów Lednicki – kulturowe dziedzictwo Europy”. W godzinach od 15:00 do 17:30 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sopocie organizuje specjalnie dla Was „Piknik na Grodzisku” (wymagane zaproszenia).

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Zatem zapraszamy już 13-go czerwca 2019 roku, do sopockiego Grodziska, znajdującego się przy ulicy Haffnera J. J. 63. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i jest bezpłatne. Organizatorem jest natomiast Urząd Miasta Sopotu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl