Something Must Break: The Necks - koncert
Wokalista formacji Underworld - Karl Hyde, ich wspólny koncert określił jako jeden z ważniejszych w swej karierze.
Gdzie?
Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12, 31-124 Kraków
Kiedy?
22 marca 2018 od 19:00
Za ile?
50 zł

Legendarne trio australijskie The Necks będzie kolejnym już wykonawcą cyklu koncertów Something Must Break. Szczególnie cenieni przez słuchaczy rocka oraz jazzu, wystąpią dla Państwa 22-go marca 2018 roku, na scenie Mos, w Krakowie.

Największe na świecie trio - mawiał o nich właśnie Geoff Dyer (New York Times). Również pochlebnych komplementów nie szczędzą zespołowi muzyczni dziennikarze oraz inni artyści. Wokalista formacji Underworld - Karl Hyde, ich wspólny koncert określił jako jeden z ważniejszych w swej karierze. W przeciągu 3 dekad działalności grupa The Necks współpracowała, między innymi z: Brianem Eno, Swans i z Ilanem Volkovem. Ich świetnym znajomym okazał się również krajan, pochodzący z Antypodów, czyli Nick Cave.

Otwierali jego koncerty w styczniu 2018 roku w trakcie tournee po Australii. W miesiącu luty, ukazał się natomiast siedemnasty w dorobku zespołu album, pod tytułem: "Unfold". Będzie on promowany również w naszym kraju. Formacja bowiem przyjęła zaproszenie od Artura Rojka i dzięki temu wystąpią w Krakowie, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, znajdującym się przy ulicy Rajskiej 12. Wydarzenie odbędzie się 22-go marca 2018 roku, o godzinie 19:00. Bilety wstępu kosztują 50 złotych.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

The Necks to organista oraz pianista Chris Abrahams, Tony Buck - perkusista oraz Lloyd Swanton - basista. Grupę zawiązali oni w roku 1987, na swoich kontach posiadając różnorakie muzyczne doświadczenia (od muzyki bluesowej po pop). Również nieprzewidywalna i bogata okazuje się twórczość tego tria. Przez krytyków klasyfikowana jako jazz eksperymentalny, awangarda rockowa, a nawet współczesna muzyka (porównania do LaMonte Younga oraz do Phillipa Glassa. Wielką siłą zespołu The Necks po dziś dzień są występy na żywo. Opierają się one bowiem na improwizacji zespołowej, poza tym są nieprzewidywalne i zawsze uwzględniają akustykę i specyfikę danego miejsca. Taki ma być krakowski koncert. Jak sami muzycy przyznają, przy wychodzeniu na scenę, szczerze nie myślą, w jaki sposób ani co zagrają. Swoich fanów starają się zabierać w podróż muzyczną i dźwiękową, która zdarzyć się może jedynie w tym konkretnym miejscu oraz czasie.

Koncert, na który Was serdecznie zapraszamy, jest częścią tournee europejskiego, którym świętują swoje trzydzieści lat działalności. To równocześnie czwarte wydarzenie naszego projektu, pod nazwą: Something Must Break. Jego kuratorem jest, rzecz jasna, Artur Rojek. W granicach tego cyklu prezentowani są wykonawcy, którzy potrafią burzyć schematy muzyczne. Do tego czasu na scenie MOS mogliśmy posłuchać: Priests, Cities Aviv, Mount Eerie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl