SMAKI TOSKANII / spektakl Sbandieratori Duma Naszych Serc

SMAKI TOSKANII / spektakl Sbandieratori Duma Naszych Serc
Swoimi działaniami artyści przenoszą widownię na przepełniony radością, gwarem, oraz dźwiękami festiwal włoski choragwiarski.
Gdzie?
teren przed CK Agora
Serbska 5 a, 51-111 Wrocław
Kiedy?
2 września 2018 od 20:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Centrum Kultury AGORA

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na spektakl o charakterze widowiskowo-fabularnym, który jest dodatkowo poświęcony pochodzącej ze średniowiecznych czasów włoskiej, rycerskiej dyscyplinie żonglowania chorągwiami, łączący w sobie elementy edukacyjne zawarte w towarzyszącej mu narracji z bardzo charakterystycznymi dla tego zespołu pokazami widowiskowymi chorągiewkami. To wielce oryginalna w swojej formie opowieść traktująca o pasji, braterstwie, honorze, męskiej rywalizacji, ale głównie o sile jakiej dodaje formacja. Akcja naszego spektaklu dzieje się w czasach przełomowych epoki średniowiecznej oraz renesansowej w miejscu jednego z bardziej urokliwych oraz gwarnych miasteczek, znajdujących się w Toskanii. Kolebka włoskiej sztuki żonglowania chorągwiami.

Przedstawienie wzbogacono o narrację, która potrafi wprowadzić widownię w klimat spektaklu, opowiada zatem o dyscyplinie, jak również zapowiada najbardziej widowiskowe elementy. Swoimi działaniami artyści przenoszą widownię na przepełniony radością, gwarem, oraz dźwiękami festiwal włoski choragwiarski. Nie mogłoby tutaj zabraknąć odgłosu cykad, tak charakterystycznego dla bardzo malowniczej Toskanii, pewnego romantycznego wątku, który musi po prostu pojawić się w opowieściach rycerskich, czy też szlachcica na koniu.

Kluczem do naszego spektaklu jest podział na 2 kategorie dyscypliny sbnadiertori, czyli na klasyczną oraz artystyczną-akrobatyczną, który to dawał podstawy, by stworzyć dwie drużyny, stał się również źródłem toczącej się rywalizacji pomiędzy nimi. Właśnie wokoło tej rywalizacji zbudowana została cała fabuła przedstawienia. Historia jest opowiadana scenicznymi działaniami oraz poprzeplatana popisami, tak solowymi, jak i duetami. Przekazem zasadniczym, jaki płynie z przedstawienia jest pochwała braterstwa, a także siły zespołu, która drzemie w różnorakich charakterach, połączonych wspólnymi pasjami oraz chęci do jej wspólnego rozwijania. Kulminacyjnym punktem tego spektaklu jest pokaz w artystycznej i klasycznej odmiany takiej niezwykłej, dyscypliny rycerskiej. To przedstawienie jest formą scenicznego honorowania sztuki Sbandieratori, zgłębianej już dłużej niż siedem lat, zaś która dzięki swojej wielowiekowej tradycji która wymaga kunsztu żonglerskiego technice oraz widowiskowości wciąż jest żywa i bardzo popularna.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Czas spektaklu wynosi 30 minut. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 2-go września 2018 roku, na wrocławski teren przed CK Agora, znajdujący się przy ulicy Serbskiej 5 a. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 20:30.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl