Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Yellow Horse

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Yellow Horse
Formacja wykreowała własny i niepowtarzalny styl, który bazuje na instrumentarium akustycznym, będącym połączeniem folku, bluesa, piosenki aktorskiej i jazzu.
Gdzie?
Przystanek Pubstock
Juliusza Słowackiego 37, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
9 lutego 2019 od 20:00

Sławek Wierzcholski jest najpopularniejszym polskim wykonawcą bluesa, a także przez niego stworzona "Nocna Zmiana Bluesa" osiągała liczne sukcesy w przeciągu około trzydziestu lat nieprzerywanej działalności. Tymi sukcesami można by właściwie obdzielić sporo większe grono artystów. Więcej niżeli dwadzieścia wydanych krążków, ponad to nagrania z gwiazdami amerykańskiego bluesa, na przykład: Charlie Musselwhite, Louisiana Red, występy, które poprzedzały koncerty legend bluesa, między innymi: B.B. Kinga i Blues Brothers. W Polsce odbyło się tysiące koncertów, jak również w całej Europie, nawet w Zimbabwe. Formacja wykreowała własny i niepowtarzalny styl, który bazuje na instrumentarium akustycznym, będącym połączeniem folku, bluesa, piosenki aktorskiej i jazzu.

Natomiast rok 2012 okazał się rokiem jubileuszowym dla grupy Nocna Zmiana Bluesa - i z tego tytułu wydali album, noszący tytuł: „30”. Płyta jest złożona z krążka CD oraz DVD. CD zawiera dwadzieścia cztery piosenki audio, najciekawsze z utworów, które znajdowały się na wcześniejszych płytach zespołu - głównie to nagrania Sławka i Nocnej Zmiany Bluesa, ale również z jazzmanami, czy muzykami rockowymi oraz ludowymi, a także z bluesmanami. Najnowszy album formacji, pod tytułem: „Matematyka serc” ukazał się w roku 2014, w lutym. Grają razem już od trzydziestu trzech lat, jednak wg kanonów bluesowych jest to dopiero początek ich muzycznej drogi. Zespół rozwija dopiero swoje skrzydła. Promienieją dobrą, pozytywną energią oraz radością grania, z wielką łatwością nawiązują kontakty z każdą niemalże widownią, której udzielają tej pozytywnej atmosfery.

Yellow Horse jest to natomiast akustyczne trio, które klimatem oraz duchem nawiązuje do wspaniałej dekady lat siedemdziesiątych, ale nie tylko. Repertuar obejmuje największe hity tamtych czasów, jednak w aranżach akustycznych, między innymi wykonawców, jak: Led Zeppelin, Rolling Stones, Bob Dylan, Creedence Clearwater Revival, Johnny Winter, Uriah Heep, Bryan Adams, Tom Petty, Neli Young, czy The Hooters oraz wielu innych.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 9-go lutego 2019 roku, do gdańskiego Przystanku Pubstock, znajdującego się przy ulicy Juliusza Słowackiego 37. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl