Slajdowsko "Indie / Rajastan"

Slajdowsko "Indie / Rajastan"
Zabierzemy Państwa w podróż po samym Rajastanie (oraz jego okolicach). To miejsce Joanna i Jakub zwiedzili na własną rękę, co zajęło im około dwa i pół tygodnia.
Gdzie?
Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
Rajska 12, 31-124 Kraków
Kiedy?
17 czerwca 2019 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna miasta Kraków i Fundacja Klubu Podróżników Aleja Podróżników Śródziemie zapraszają Państwa bardzo serdecznie na slajdowisko. Indie każdemu kojarzą się z czymś innym - zatem jedni z Was zobaczą starożytną cywilizację, pochodzącą z doliny Indusu, zaś inni z Państwa zobaczą dobrze przyprawione, często wegetariańskie przysmaki, natomiast jeszcze inni z Was pomyślą od razu o Taj Mahal, o świętych krowach, suporcie IT w większych korporacjach, czy też o wszechobecnym chaosie.

Jednak ograniczanie państwa, w którym mieszka około dwadzieścia procent populacji światowej do tych kilku skojarzeń jest szalonym wręcz pomysłem, bo to coś jakby samochód uogólnić do tego, iż posiada cztery koła, a całą resztę pominąć. Można, ale wiele się wówczas straci. Zatem nie przywiązujcie się Państwo za bardzo do krążących stereotypów, które niestety lubimy. Opowieści i mity znalezione, między innymi w internecie o ludziach, którzy na ulicach pozostawiają swe nieczystości, o pociągach, gdzie ludzie podróżują wprost na dachu, czy też o tym jak niebezpieczne są Indie, nasi Goście specjalni Jakub oraz Joanna Piasek pragnęli sami zweryfikować, zaś w trakcie slajdowania podzielą się z Wami wrażeniami.

Zabierzemy Państwa w podróż po samym Rajastanie (oraz jego okolicach). To miejsce Joanna i Jakub zwiedzili na własną rękę, co zajęło im około dwa i pół tygodnia. Agra, Delhi, Jaipur, Udaipur, Puszkar, czy Jodhpur – to miejsca, które razem odwiedzili, ale nie czyni to z nich ogromnych znawców potężnego kraju, jakim są właśnie Indie, jednak bazując na swym skromnym doświadczeniu z całą pewnością sporo Państwu na ten temat opowiedzą. Pokażą Wam turystyczne zakątki, bardzo turystyczne, a także kilka atrakcji bardziej lokalnych, jak również opowiedzą o przygodach, jakie ich spotkały po drodze, o oszustach ulicznych oraz z natury miłych ludziach, bo tacy jeszcze istnieją nawet na tzw. "końcu świata". Opowiedzą o orientalnej kulturze, biedzie i luksusie i o co najmniej paru powodach, dla których zwiedzając na własną rękę należy mieć ze sobą Internet!

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 17-go czerwca 2019 roku, do krakowskiej Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, znajdującej się przy ulicy Rajskiej 12. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl