Skąd się wzięła i do czego doprowadziła? „Dobra zmiana”

Skąd się wzięła i do czego doprowadziła? „Dobra zmiana”
Jak wartości narodowe, obyczajowe, czy religijne splatają się z kulturą i jak przez lata była kształtowana historyczna polityka.
Gdzie?
Goyki 3 Art Inkubator
Jana Sobieskiego 26, 81-761 Sopot
Kiedy?
27 lutego 2020 od 18:00 do 20:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Goyki 3 Art Inkubator

Art Inkubator Goyki 3 zaprasza Państwa bardzo serdecznie na dyskusję, w której weźmie udział doktor habilitowany Iwona Kurz, autorka raportu, pod tytułem: „Powrót centrali, państwowcy wyklęci i kasa”. Zatem jak zmieniły się stanowiska rządów polskich po roku 1989 na temat kultury? Polska polityka kulturalna teraz zmierza w jakimś konkretnym kierunku? I jak przyczyniła się „dobra zmiana” do tych decyzji oraz jaką funkcję powinna pełnić kultura w zamyśle działania? Porozmawiamy zatem o zaskakującej ideowej spójności oraz o podatności społeczeństwa na kulturalne ruchy. Jak wartości narodowe, obyczajowe, czy religijne splatają się z kulturą i jak przez lata była kształtowana historyczna polityka.

Doktor Habilitowana Iwona Kurz jest redaktorką pisma Widok. Historyczką nowoczesnej polskiej kultury, badaczką kultury wizualnej, a także filmoznawczynią, a od roku 2016 dyrektorką Instytutu Kultury Polskiej na UW.

Natomiast Jakub Knera jest dziennikarzem, kuratorem i socjologiem. Współtworzy on Fundację Palma, z jaką organizuje, między innymi: Noc Wrzeszcza, Instytut Langfuhr, projekt Zatoka – pamiątki autorskie oraz Gdańską Szkołę Szyldu.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 27-go lutego 2020 roku, do sopockiego Art Inkubatora, znajdującego się przy ulicy Jana Sobieskiego 26. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl