Singer Jazz Festival. Koncert: Gods of Sicilia Erodoto Project

Singer Jazz Festival. Koncert: Gods of Sicilia Erodoto Project
Repertuar grupy obejmuje, tak oryginalne, jak również reinterpretowane, tradycyjne piosenki śródziemnomorskie, jak na przykład: Domenico Modugno - „Amara terra mia”, Rosa Balistreriego „Ti nni vai”.
Gdzie?
Teatr Kwadrat - Duża Scena
Marszałkowska 138, 00-004 Warszawa
Kiedy?
29 sierpnia 2019 od 20:00
Za ile?
40 zł

Przed Państwem wystąpią: Alessandro de Angelis - pianino, Bob Salmieri - saksofon sopranowy i tenorowy, ney, Matteo Pieravanti perkusja i Maurizio Perrone - kontrabas.

Projekt Erodoto założony został w roku 2015 przez multiinstrumentalistę, pisarza oraz kompozytora - Boba Salmieri. Jest to formacja, która wykonuje jazz śródziemnomorski. Wykonania Erodoto Project charakteryzują się prostym oraz bardzo osobistym językiem - to skażony duszą Łacińską, jazz iście zjawiskowy, z silnymi odniesieniami w sferze atmosfery, melodyki, kolorytu Włoch oraz bogactwa kulturowego śródziemnomorskiego regionu.

W wykonywanych piosenkach muzycy opowiedzą Państwu historie zebrane z trasy Mare Nostrum: zaczynając od portów Sycylii, po porty Północnej Afryki, również przez równiny Azji Mniejszej, aż do mitycznego Stambułu. Repertuar grupy obejmuje, tak oryginalne, jak również reinterpretowane, tradycyjne piosenki śródziemnomorskie, jak na przykład: Domenico Modugno - „Amara terra mia”, Rosa Balistreriego „Ti nni vai”.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

W tamtym roku formacja nagrała swój drugi album, pod tytułem: „Molòn labè, czyli Przyjdź i weź je!”, nawiązuje on do wypowiedzianego przez samego Leonidasa - króla Sparty wyzwania, które zostało wypowiedziane w trakcie bitwy pod Termopilami, słowa płynące do najeźdźcy perskiego - Kserksesa, niosąc przesłanie wszystkim, którzy nie poddają się nawet przed porażką nieuniknioną.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 29-go sierpnia 2019 roku, do warszawskiego Teatru Kwadrat, znajdującego się przy ulicy Marszałkowskiej 138. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 40 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl